X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

John Updike - "Terrorysta"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2007 12:37
Audio

„Ahmad ma osiemnaście lat…” – tak zaczyna się nasza, rozpisana na dwa głosy, lektura fragmentów najnowszej powieści jednego z najsłynniejszych amerykańskich pisarzy – JOHNA UPDIKE’ A.  Ahmad Mulloy jest jej głównym bohaterem i będziemy mieli szansę wniknąć we „wnętrze” tego młodego, sympatycznego bohatera, przejętego Koranem, śledzić walkę, jaką toczy sam ze sobą, konfrontując nauki Proroka z tym, co atakuje go z zewnątrz. Akcja, jak to u Updike’ a, powolna i toczy się w amerykańskim mieście, gdzie wyznawcy islamu nie stanowią oczywiście większości. Łatwo domyślić się, do czego zmierza Updike, jeżeli dodamy jeszcze, że rzecz dzieje się w XXI wieku. Jego przekaz nie jest zbyt skomplikowany, ale powieść  ma urok i sens, zwarzywszy, że po 11.09 – jak podkreśla tłumacz powieści – pan Jerzy Kozłowski – powstało kilka powieści, ta jednak próbuje pokazać proces narodzin ( potencjalnego ) terrorysty .

 W paśmie dziennym prezentujemy po raz pierwszy pozycję z „wielkiej” amerykańskiej prozy. Lekturę powierzyliśmy dwojgu młodym aktorom: MARII SEWERYN oraz PIOTROWI ADAMCZYKOWI. Cieszę się, że możemy jej słuchać w  t a k i e j interpretacji: inteligentnej, pełnej wdzięku i poezji.

O muzykę poprosiliśmy awangardowego muzyka – DOMINIKA STRYCHARSKIEGO oraz młodego kompozytora, współpracującego z Krzysztofem Warlikowskim  ( „Makbet”, „Anioły w Ameryce” ) – ADAMA FALKIEWICZA ( przygotował również oprawę muzyczną do „Fedry” Mai Kleczewskiej ).

  JOHN UPDIKE – "Terrorysta", w przekładzie Jerzego Kozłowskiego; Wyd. Rebis.

 Od poniedziałku do czwartku ok. 14.50. w audycji „Orzech i Reszta”.

 Zapraszamy.

 Baszka Marcinik, Sylwia Domańska i Janusz Deblessem.


 


 


 


Czytaj także

Wieczór ze słuchowiskiem: Paweł Mossakowski "Johnny Enigma"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2009 13:53
W cyklu Wieczór ze słuchowiskiem adaptacja książki "Johny Enigma" autorstwa Pawła Mossakowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Środa

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2007 14:00
Dziś dalszy ciąg konkursu związanego z turniejem tenisowym J&S Cup, a także porady językowe, Trójkowa powieść oraz wyprawa do archiwów radiowych.
rozwiń zwiń