X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Rana" wieczorami w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 10:13
Do prywatnej, ekskluzywnej szkoły w Warszawie zostaje przyjęta nowa nauczycielka matematyki. Ginie jedna z uczennic oraz jedna z nauczycielek.
Przemysław Bluszcz i Olga Sarzyńska
Przemysław Bluszcz i Olga SarzyńskaFoto: Wojciech Dorosz/PR

Szkoła, która miała realizować wygórowane ambicje jej właścicieli oraz stać się szansą na osiągnięcie pewnej stabilizacji przez główną bohaterkę, odkrywa stopniowo swoje ciemne rejony, podobnie jak domy uczniów i pedagogów.

Nowa powieść Wojciecha Chmielarza, autora słynnego cyklu powieści kryminalnych, jest książką spoza tego cyklu, kolejną po "Żmijowisku" – właśnie na jej podstawie powstaje serial (patrz: rozmowa Mariusza Cieślika z autorem w "Przodownikach lektury"). "Rana" to thriller – gatunek, który powraca po kilku latach do Trójkowych prezentacji powieści w wersji dźwiękowej. I jak mało który świetnie nadaje się do udźwiękowienia. Efekt naturalnie zależy od doboru obsady oraz towarzyszącej lekturze muzyki.


Wojciech Chmielarz (fot. Wojciech Rudzki) Wojciech Chmielarz (fot. Wojciech Rudzki)

Zaprosiliśmy do udziału w naszym nowym przedsięwzięciu aktorów warszawskiego Teatru Ateneum: Olgę Sarzyńską i Przemysława Bluszcza. Olga Sarzyńska, znana także z Kabaretu na Koniec Świata oraz z telewizyjnego serialu satyrycznego "LaLa Poland", świetna Rachela z "Wesela" w Teatrze TVP w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego, u nas brawurowo debiutuje. Przemysław Bluszcz natomiast jest jednym z najczęściej czytających w Trójce książki, od reportersko-dokumentalnych po kryminalne. Autor muzyki – Tomek Wachnowski – choć kojarzony z piosenką poetycką, także po raz kolejny sprawdza się w roli kompozytora tworzącego muzykę ilustracyjną.

Baszka Marcinik, Przemysław Bluszcz i Olga Sarzyńska (fot. Wojciech Dorosz/PR) Baszka Marcinik, Przemysław Bluszcz i Olga Sarzyńska (fot. Wojciech Dorosz/PR)

Powieść licząca ponad 400 stron z trudem "mieści się" w standardowym serialu 30-odcinkowym. Może on (serial) zachęcić – mamy nadzieję – do przeczytania książki. 

***

Zapraszamy od 12 sierpnia, w paśmie wieczornym, od poniedziałku do czwartku, około godz. 20.50.

Barbara Marcinik oraz ekipa w składzie: Renata Szewczak, Janusz Deblessem, Wojciech Dorosz, Kuba Sadowski.