X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Szopka" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 08:00
Od 1 października zapraszamy na nową powieść w paśmie przedpołudniowym, debiutancką "Szopkę" Zośki Papużanki.
Wiktoria Gorodeckaja czyta Szopkę Zośki Papużanki
Wiktoria Gorodeckaja czyta "Szopkę" Zośki PapużankiFoto: Fot.: Wojciech Dorosz

Październik rozpoczynamy dwiema nowymi książkami. Eksperymentujemy, proponując niełatwą powieść przed południem, a mieniący się faktami, humorem i różnymi niespodziankami dźwiękowymi reportaż - wieczorem.

"Szopka" Zośki Papużanki (pseudonim) jest debiutem powieściowym krakowskiej autorki tekstów piosenek, nauczycielki, teatrologa - z wykształcenia. 

Powieść opowiada rodzinną sagę polskiej rodziny. Jest w niej więc i historia nowsza (PRL) i wojna (we wspomnieniach bohaterów). Główną bohaterką jest Wandzia, ale to nie takie oczywiste, gdyż mamy w powieści wielu narratorów. 

/

W niewielkiej tylko części narracja prowadzona jest przez Wandzię. Czytelnik łatwo sobie z tym poradzi. W trudniejszej sytuacji znajdzie się słuchacz. Postanowiliśmy bowiem zaprosić do lektury jedną tylko aktorkę. Nasze zaproszenie przyjęła Wiktoria Gorodeckaja, która w Teatrze Narodowym przygotowuje się do premiery "Królowej Margot".
Największą zaletą powieści jest jej styl. Ogromną przyjemność sprawia obcowanie z "prawdziwą" literaturą piękną (a nie jest ono tak częste dzisiaj).

Lekturze towarzyszy oczywiście muzyka, tym razem zaprosiliśmy do współpracy Krzysztofa Konika Koniecznego. Udostępnił nam swoją teatralną muzykę min. do spektakli Teatru Śląskiego.
Zośka Papużanka "Szopka"- od 1 października o 11.50.
Wydawnictwu Świat Książki dziękujemy za pomoc w realizacji "serialu".
Polecam:
Baszka Marcinik. Współpraca: Renata Szewczak, Janusz Deblessem i Mateusz Patyk.

Zobacz więcej na temat: Janusz Deblessem