X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Survival. Czyli jak zachować maniery w epoce fejsbuka" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 17:09
Tego jeszcze u nas nie było! Poradnik czytany na głosy. Co mają wspólnego savoir–vivre i survival? Z tych dwóch słów obcego pochodzenia, pierwsze wychodzi z użycia, drugie – zyskuje na sile.
Audio
  • Baszka Marcinik, Katarzyna Warnke i Rafał Królikowski zapraszają do słuchania powieści "Survival czyli jak zachować maniery w epoce Fejsbuka" w Trójce
Katarzyna Warnke i Rafał Królikowski podczas nagrywania powieści Survival czyli jak zachować maniery w epoce Fejsbuka
Katarzyna Warnke i Rafał Królikowski podczas nagrywania powieści "Survival czyli jak zachować maniery w epoce Fejsbuka"Foto: Wojciech Dorosz

"Fejsbuk" (w wersji spolszczonej), choć pojawia się w tytule książki, nie stanowi jej głównego tematu. Określa okoliczności, w jakich porozumiewamy się dziś czyli w czasach dominacji mediów elektronicznych. Ci – nawet – którzy nie ulegają ich presji, nie mają komputera, telewizora bądź (co trudno sobie wyobrazić) radia lub telefonu komórkowego (iphone'u, smartfonu) komunikują się wszak z większością, która je posiada. Oni –  więc – nie ulegają tej presji tylko pozornie i – może – dla nich okaże się, prezentowana we fragmentach książka, szczególnie przydatna.

Jest  to jednak też tylko pozornie poradnik. To – pełen humoru i (niezjadliwej) ironii obraz naszej szalonej rzeczywistości i nas – w niej.  Książka – momentami jest kontestatorska, momentami – niepoprawna politycznie. Odnajdujemy tu sytuacje, w których pogubiliśmy się, często nie zdając sobie z tego sprawy. Życzę Państwu i sobie wyjścia "bez szwanku" (jeszcze jedno słowo obce na "s") z tego "biura osób zagubionych".

Jako, że autorów książki jest dwoje, usłyszałam, czytając, dwugłos i "rozpisałam" fragmenty książki na dwa głosy: Katarzyny Warnke (aktorki TR Warszawa) oraz Rafała Królikowskiego (jednego z naszych ulubionych aktorów czytających u nas książki). O muzykę poprosiłam Daniela Pigońskiego (współpracującego z młodymi reżyserami teatralnymi).

Do usłyszenia: od poniedziałku (4 listopada 2013) do piątku w paśmie "Do południa", o 11.50.

Książkę opublikowało PWN. Dziękujemy za współpracę.

Baszka Marcinik oraz Renata Szewczak, Mateusz Patyk, Wojciech Dorosz i Janusz Deblessem.

Uwaga! Ponieważ w tytule jest spolszczona wersja słowa „facebook”, słowo „survival” czytamy także nie – w wersji oryginalnej!

Czytaj także

Conrad Festival i Targi Książki w Krakowie - podsumowanie

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 21:58
Z Wrocławia przenieśliśmy się do Krakowa. W niedzielę kończą się zarówno Conrad Festival, jak i Targi...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bośniacki kandydat do Oscara. Na film Danisa Tadica zaprasza Trójka

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 13:55
Najnowszy film Danisa Tanovicia "Senada” znalazł się na liście kandydatów do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Będzie reprezentował Bośnię i Hercegowine. W Polsce wejdzie do kin 22 listopada. Na film zaprasza Trójka.
rozwiń zwiń