Wakacje na dwóch kółkach po raz 42.!

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 15:05
Henryk Sytner znów organizuje największą w Polsce radiową akcję sportowo-turystyczną dla dzieci i młodzieży "Wakacje na dwóch kółkach".
Wakacje na dwóch kółkach po raz 42.
Foto: Glow Images/East News

Spotykamy się w każdy poniedziałek, środę i piątek o godz. 15.05. Pierwsze spotkanie już w środę, 2 maja. Eksperci doradzą jak przygotować rower do sezonu i dbać o niego w różnych warunkach meteorologicznych; gdzie są najlepsze trasy i jak bezpiecznie jeździć z dziećmi. Powiemy także o nadchodzących rajdach i konkursach dla kolarzy.

Zapraszamy oczywiście do udziału w konkursie. Zadaniem uczestników jest zorganizowanie wycieczki rowerowej w dowolnym rejonie Polski na łącznym dystansie co najmniej 30 kilometrów (dystans ten można dzielić na odcinki).

Po zakończonej wycieczce lub kilku wyprawach należy przysłać do Trójki mapkę trasy wraz ze sprawozdaniem, zawierającym opisy wycieczek, najciekawszych krajoznawczo miejsc, zabytków, śladów kultury ludowej, miejsc pamięci, itd. Prace prosimy nadsyłać w postaci kronik.

Konkurs rozpoczyna się 2 maja i trwa do 1 sierpnia 2012 roku. Nagrodą główną jest 10 czternastodniowych pobytów na Sycylii we Włoszech.

Szczegóły konkursu znaleźć można TU.