X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

RDK w podróży!

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 11:23
Ruch jeszcze nikomu nie zaszkodził! Wprawdzie nie bierzemy udziału w igrzyskach, ale też podejmujemy wyzwania. Dlatego w "Radiowym Domy Kultury" gości Cieszyn, Szklarska Poręba i Różewicz. Janusz Różewicz!
Audio
  • Poniemieckie ślady w Szklarskiej Porębie (Radiowy Dom Kultury/ Trójka)
  • RDK w podróży! (Radiowy Dom Kultury/ Trójka)
RDK w podróży
Foto: aut.Michał Nogaś

Tradycyjny początek - Agnieszka Obszańska przedstawiliśmy wydarzenia w telefonicznym skrócie. Dzwoniliśmy do Gdańska, Białegostoku i opowiadaliśmy o konkursie dla młodych artystów!

Michał Nogaś jest w Szklarskiej Porębie - z okazji Sztafety Gwiazd (he, he). Idąc tropem znakomitych żartów - skoro Poręba jest "szklarska" to chcemy opowiedzieć o...szkle! A dokładnie przedstawić Edytę Kulę i Ewelinę Wojtowicz. Od 1 marca wystawa "Babę zesłał Bóg" - oczywiście w Szklarskiej Porębie! Mówiliśmy także o śladach niemieckich w okolicy i o wystawieniu "Miedzianki" w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze (reż. Łukasz Fijał).

Zespół Dagadana - Daga Gregorowicz (Poznań), Dana Vynnytska (Lwów) i Mikołaj  Pospieszalski (Częstochowa) wydaje nową płytę! "List do Ciebie" ukazuje się 15 lutego. To wyprawa do świata zapomnianego poety - Janusza Różewicza. "Różewiczów było trzech […]. Z trzech braci Różewiczów dwaj - Tadeusz i Stanisław - wpisali się do księgi kultury polskiej. Janusz, dopiero zaczynał pisać. Chciał pisać, tak, jak chciał żyć. W 1938 roku dostał nagrodę za wiersz, w 1939 roku walczył jako podchorąży. I później – w konspiracji. Dnia 9 czerwca 1944 roku, w sześć lat po otrzymaniu matury, został przez Gestapo aresztowany w Łodzi i 7 listopada rozstrzelany." Ten cytat pochodzi z książki Feliksa Przyłubskiego "Wspomnienie o Januszu Różewiczu. Janusz Różewicz: a reminiscence." Daga Gregorowicz była naszym gościem!

Agnieszka Obszańska w Cieszynie! Z okazji 9. urodzin Zamek Cieszyn cieszy tym co zawsze- najlepszym dizajnem! Naszym gościem była Ewa Gołębiowska - dyrektorka / pani na Zamku! To okazja aby przypomnieć czym jest dizajn, przedstawić młodych polskich projektantów i zaprosić na wystawy, które Zamek Cieszyn obecnie pokazuje! Wszystkiego najlepszego!

Na FB jesteśmy 24/7

Zapraszamy do słuchania!

obszańska&szydłowska&nogaś