"Bezdźwięk", czyli spacer wewnątrz ciała na Open'er Festival 2014

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2014 13:27
- Ta instalacja wygląda jak dwa walce, które są niekompletne. Do tych walców się wchodzi, idzie się po rampie, która prowadzi do góry. Jest tam nierówno, wilgotno, organicznie - opowiada w "Radiowym Domu Kultury" Joanna Rajkowska, współautorka instalacji "Bezdźwięk".
Audio
  • Open'er Festival 2014: "Bezdźwięk", czyli spacer wewnątrz ciała (RDK/Trójka)
Instalacja Bezdźwięk
Instalacja "Bezdźwięk"Foto: PAP/Adam Warżawa

Joanna Rajkowska zdradza Agnieszce Obszańskiej, że jest "niefestiwalowym zwierzęciem". - Mam tylko jedno ucho czynne. Dla mnie przebywanie na takim terenie jak tu jest absolutną torturą. Zaczęliśmy pracować na terenie dyskomfortu, grawitowałam do pomysłu, który miał Michał Rudnicki (współautor instalacji). Jego najbardziej irytuje to, że jest taki moment na przestrzeni festiwalu, kiedy fale dźwiękowe zaczynają się ze sobą nie zgadzać, słyszy się wszystko naraz - mówi gość "Radiowego Domu Kultury".

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej stronie poświęconej Open'er Festival >>>
- Ta instalacja wygląda jak dwa walce, które są niekompletne. Do tych walców się wchodzi, idzie się po rampie, która prowadzi do góry. Jest tam nierówno, wilgotno, organicznie. Bardzo mocno atakuje zapach i krople solanki, które kapią z góry. Jest się wewnątrz ciała, z każdym krokiem dźwięki zaczyna się odbierać inaczej - opisuje Joanna Rajkowska.
Michał Rudnicki dodaje, że dwa niedokończone walce zawierają w sobie konstrukcję stalową. Służy ona jako oparcie dla 2,5 tys kostek siana. - Siano sprawiło nam nie lada kłopot. Mocowanie go do konstrukcji okazało się bardziej skomplikowane niż sądziliśmy. Dodatkowym wyzwaniem okazało się sprostanie wymogom, jakie miał strażak. Pojawił się pomysł, żeby to siano było mokre. Zrobiliśmy z tego tężnie. Instalacja posłużyła także, jako gniazdo dla ptaków.

Więcej na temat instalacji usłyszeć można w nagraniu audycji.

www.facebook.com/radiowydomkultury

Audycja "Radiowy Dom Kultury" w każdą sobotę od 12.00 do 14.00

(mp, ei)

Czytaj także

Radiowy Dom Kultury na Malcie!

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2014 11:07
W tym tygodniu nadajemy z Poznania. Przyglądamy się ostatnim wydarzeniom festiwalu, zapraszamy na nasze 'Silent Disco', czekamy na Damona Albarna i sprawdzamy, co dzieje się w innych częściach kraju. RDK na antenie Trójki!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Open'er Festival 2014. "Podróż zimowa", czyli próba spojrzenia śmierci w oczy

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 20:50
Open'er Festival 2014 to nie tylko wydarzenia muzyczne. Można tam zobaczyć także przedstawienia teatralne. Jednym z nich jest "Podróż zimowa" Mai Kleczewskiej według tekstu Elfriede Jelinek. O spektaklu opowiedział w audycji "Teren kultura" aktor Michał Czachor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Open'er Festival 2014. Wystawa kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 20:38
- Jesteśmy na Open'er Festival trzeci raz. Pierwszy raz pokazujemy kolekcję. To jest kilkanaście świetnie wybranych prac - mówi w audycji "Teren Kultura" Marcel Andino Velez z Muzuem Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
rozwiń zwiń