X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Bezdźwięk", czyli spacer wewnątrz ciała na Open'er Festival 2014

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2014 13:27
- Ta instalacja wygląda jak dwa walce, które są niekompletne. Do tych walców się wchodzi, idzie się po rampie, która prowadzi do góry. Jest tam nierówno, wilgotno, organicznie - opowiada w "Radiowym Domu Kultury" Joanna Rajkowska, współautorka instalacji "Bezdźwięk".
Audio
  • Open'er Festival 2014: "Bezdźwięk", czyli spacer wewnątrz ciała (RDK/Trójka)
Instalacja Bezdźwięk
Instalacja "Bezdźwięk"Foto: PAP/Adam Warżawa

Joanna Rajkowska zdradza Agnieszce Obszańskiej, że jest "niefestiwalowym zwierzęciem". - Mam tylko jedno ucho czynne. Dla mnie przebywanie na takim terenie jak tu jest absolutną torturą. Zaczęliśmy pracować na terenie dyskomfortu, grawitowałam do pomysłu, który miał Michał Rudnicki (współautor instalacji). Jego najbardziej irytuje to, że jest taki moment na przestrzeni festiwalu, kiedy fale dźwiękowe zaczynają się ze sobą nie zgadzać, słyszy się wszystko naraz - mówi gość "Radiowego Domu Kultury".

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej stronie poświęconej Open'er Festival >>>
- Ta instalacja wygląda jak dwa walce, które są niekompletne. Do tych walców się wchodzi, idzie się po rampie, która prowadzi do góry. Jest tam nierówno, wilgotno, organicznie. Bardzo mocno atakuje zapach i krople solanki, które kapią z góry. Jest się wewnątrz ciała, z każdym krokiem dźwięki zaczyna się odbierać inaczej - opisuje Joanna Rajkowska.
Michał Rudnicki dodaje, że dwa niedokończone walce zawierają w sobie konstrukcję stalową. Służy ona jako oparcie dla 2,5 tys kostek siana. - Siano sprawiło nam nie lada kłopot. Mocowanie go do konstrukcji okazało się bardziej skomplikowane niż sądziliśmy. Dodatkowym wyzwaniem okazało się sprostanie wymogom, jakie miał strażak. Pojawił się pomysł, żeby to siano było mokre. Zrobiliśmy z tego tężnie. Instalacja posłużyła także, jako gniazdo dla ptaków.

Więcej na temat instalacji usłyszeć można w nagraniu audycji.

www.facebook.com/radiowydomkultury

Audycja "Radiowy Dom Kultury" w każdą sobotę od 12.00 do 14.00

(mp, ei)

Czytaj także

Radiowy Dom Kultury na Malcie!

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2014 11:07
W tym tygodniu nadajemy z Poznania. Przyglądamy się ostatnim wydarzeniom festiwalu, zapraszamy na nasze 'Silent Disco', czekamy na Damona Albarna i sprawdzamy, co dzieje się w innych częściach kraju. RDK na antenie Trójki!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Open'er Festival 2014. "Podróż zimowa", czyli próba spojrzenia śmierci w oczy

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 20:50
Open'er Festival 2014 to nie tylko wydarzenia muzyczne. Można tam zobaczyć także przedstawienia teatralne. Jednym z nich jest "Podróż zimowa" Mai Kleczewskiej według tekstu Elfriede Jelinek. O spektaklu opowiedział w audycji "Teren kultura" aktor Michał Czachor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Open'er Festival 2014. Wystawa kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 20:38
- Jesteśmy na Open'er Festival trzeci raz. Pierwszy raz pokazujemy kolekcję. To jest kilkanaście świetnie wybranych prac - mówi w audycji "Teren Kultura" Marcel Andino Velez z Muzuem Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
rozwiń zwiń