Radiowy dom open'erowy

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2014 16:25
"Radiowy Dom Kultury" na początku lipca nie mógł zabrzmieć inaczej. Open'er! Open'er! Open'er Festival! I to nie tylko od strony muzycznej.
Audio
  • Open'er Festival nie tylko od strony muzycznej (Radiowy Dom Kultury/ Trójka)
Publiczność podczas koncertu brytyjskiej grupy Foals, trzeciego dnia Opener Festival 2014 w Gdyni
Publiczność podczas koncertu brytyjskiej grupy Foals, trzeciego dnia Open'er Festival 2014 w Gdyni Foto: PAP/Adam Warżawa

W specjalnym wydaniu "Radiowego Domu Kultury" nadawanym prosto z lotniska Gdynia-Kosakowo podsumowaliśmy dotychczasowe wydarzenia Open'er Festival, w tym koncerty, ale też spotkania z książką i ze sztuką.
Gościem Agnieszki Szydłowskiej był Jack White, który przyznał jej się do tego, że ma sentyment do Polski. Bardzo ciepło wspominał m.in. koncert na Open'er Festival z 2005 roku.

Jack White: nie ma dni, w których nie zajmuję się muzyką>>>
Nie samą jednak muzyką żyje Open'er. W miasteczku festiwalowym działa "Biblioteka Trójki", która zrobiła furorę podczas poprzednich edycji gdyńskiej imprezy. Powstała ona z inicjatywy Trójki i Instytutu Książki we współpracy z  Alter Artem - organizatorem festiwalu. W AlterCafe można było porozmawiać m.in. z Sylwią Chutnik, Ignacym Karpowiczem i Małgorzatą Rejmer. W "Radiowym Domu Kultury" Sylwia Chutnik i Ignacy Karpowicz opowiedzieli Michałowi Nogasiowi o spotkaniach festiwalowych i o swoich najbliższych planach zawodowych.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej stronie poświęconej Open'er Festival >>>
W audycji nie zabrakło też szeroko obecnej na Open'er Festival sztuki. Agnieszka Obszańska o instalacji "Bezdźwięk" rozmawiała z Joanną Rajkowską i Michałem Rudnickim. Dziennikarka Trójki odwiedziła także inne artystyczne zakątki Open'er Festival.

"Bezdźwięk", czyli spacer wewnątrz ciała>>>
Na tym nie koniec atrakcji. Dzięki Katarzynie Borowieckiej usłyszeliśmy m.in. co dzieje się w strefie organizacji pozarządowych, a Gabriela Darmetko sprawdziła, jaka moda panuje na Open'er Festival i czy pasują do niej trójkowe uszy - nasz nowy, cieszący się dużą popularnością gadżet.
Zapraszamy do wysłuchania audycji! "Radiowy Dom Kultury" przygotowało niezawodne trio Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska i Michał Nogaś.
Audycja "Radiowy Dom Kultury" w każdą sobotę od 12.00 do 14.00

(ei/kd)

Czytaj także

Open'er Festival 2014. Bardzo energetyczny koncert Pearl Jam

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 14:39
Wydarzeniem drugiego dnia Open'er Festival 2014 był występ grupy Pearl Jam. Zespół zagrał ponad 2-godzinny koncert. - Było kilka utworów, których mogą nam zazdrościć ci fani, których na festiwalu zabrakło - mówili w audycji "Fest Program" wielbiciele zespołu. Rozmawiała z nimi Agnieszka Szydłowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Open'er Festival 2014. Mazolewski: Autechre rozsadza umysł

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 16:36
- Było inaczej, bo w domu, nad morzem. Takie granie zawsze jest szczególne. Mocno się przejmowałem tym występem. Znam tę publiczność i wiem, jak wielu przyjaciół i kolegów przychodzi, żeby zobaczyć, co teraz robimy - mówił w "Fest Programie" Wojciech Mazolewski. Artysta wystąpił z projektem Pink Freud Plays Autechre na Open'er Festival 2014.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Open'er Festival 2014. Jack White: nie ma dni, w których nie zajmuję się muzyką

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2014 14:57
- Zawsze się cieszę przyjeżdżając do Polski, planowałem tym razem być tu z całą rodziną. Chciałem po festiwalu zrobić sobie kilka dni wolnego i z najbliższymi cieszyć się z pobytu w Polsce. Tak się nie stało, ale z całą pewnością tu wrócę - mówił w audycji "Radiowy Dom Kultury" Jack White, jedna z gwiazd tegorocznej edycji Open'er Festival.
rozwiń zwiń