X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zacznij jeszcze raz...

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015 11:50
Księga Pana Nadziei, Piosenki Portowe, urodziny TVP Kultura, Simon Reynolds, telefoniczny skrót, polski plakat propagandowy, Włochy dla dociekliwych, fotofestiwale.
Audio
  • Katarzyna Janowska, Tomasz Gutowski i Jakub Bożek, czyli rozmowy o kulturze (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
Radiowy dom kultury zagląda dziś do archiwum Państwowego w Lublinie. A tam - wystawa plakatu z 20-lecia międzywojennego
Radiowy dom kultury zagląda dziś do archiwum Państwowego w Lublinie. A tam - wystawa plakatu z 20-lecia międzywojennegoFoto: Archiwum Państwowe w Lublinie

Zaczynamy, polecamy! Agnieszka Obszańska wybrała powieść graficzną fińskiego artysty Tommi Musturiego "Księga Pana Nadziei" . Agnieszka Szydłowska zaprezentowała płytę "Piosenki Portowe ", która jest swoistym podsumowaniem 20 lat festiwalu Port Literacki . Na płycie 12 utworów - muzykę skomponowali młodzi polscy artyści a teksty to wiersze polskich poetów, którzy z festiwalem są związani. Płytę można zdobyć przez stronę Biura Literackiego lub podczas festiwalu! Tymczasem Michał Nogaś , który nie jada makaronów (chyba że ukradkiem?!), sięgnął po książkę dla dorosłych i dla dzieci. " Mamma mia. Włochy dla dociekliwych" Moniki Utnik-Strugały to świetny i zabawny przewodnik po Italii, z którego cała rodzina może się dowiedzieć, kim są "golasy w kościele", gdzie można znaleźć "zwierzyniec na kółkach" i co naprawdę je się w Bolonii. Tylko… quanto costa?

Naszym gościem była Katarzyna Janowska , dyrektorka TVP Kultura . Stacja świętuje swoje 10 urodziny (dziecko...) 25 kwietnia. Tradycją urodzinową jest wręczanie nagród - Gwarancji TVP Kultura . Nie inaczej będzie tym razem! W sieci trwa głosowanie w kategorii "Kultura w sieci" . Laureatów w pozostałych kategoriach [Literatura, Film, Teatr, Muzyka poważna, Jazz, Rock i inne, Sztuki wizualne, Menadżer kultury] wskazuje redakcja.

Przez dwie soboty z rzędu naszym gościem będzie Tomasz Gutkowski , jeden z twórców, wieloletni dyrektor, a teraz członek Rady Programowej festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie . Za tydzień opowie, co wydarzy się w tym roku – od połowy maja do połowy czerwca (hasło: Konflikt!), dziś zaprosi na wydarzenie w Warszawie, w ramach którego spotkają się trzy festiwale fotografii – krakowski, łódzki i wrocławski. Więcej o "Preview"  tu :

Odwiedził nas także Jakub Bożek, który przetłumaczył na polski książkę Simona Reynoldsa "Podrzyj, wyrzuć, zacznij jeszcze raz. Postpunk 1974-1984" . W rozmowie z Agnieszką Obszańską mówi między innymi tak: "to jest książka o tym, czy bierzesz muzykę na poważnie czy słuchasz jej tylko jako tła (...). Reynolds pisze o tym, że muzyka może zmienić twoje życie i to nie jest śmieszne". Pełna zgoda!

/

Zajrzeliśmy także do… Archiwum Państwowego w Lublinie . Wydało ono właśnie album z ponad osiemdziesięcioma pracami. " Polski plakat propagandowy dwudziestolecia międzywojennego" to wciągająca lektura. Jak przestrzegano przed bolszewikami? Jak zapraszano na wystawę książki polskiej? Jak promowano Targi Wschodnie we Lwowie? To wszystko do zobaczenia w jednym tomie, o którym opowiedział dyrektor AP w Lublinie dr Piotr Dymmel.
Niektóre z plakatów można zobaczyć w naszej galerii na profilu FB a egzemplarze będzie dziś można zdobyć w RDK-u...

W telefonicznym skrócie biegliśmy przez Poznań , Częstochowę i Białystok.

A my 24/7 jesteśmy na FB!

szydłowska&obszańska&nogaś

 

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Prowadziły: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał Nogaś

Goście: Katarzyna Janowska (dyrektorka TVP Kultura), Tomasz Gutkowski (członek Rady Programowej festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie), Jakub Bożek (tłumacz)

Data emisji: 11.04.2015
Godzina emisji: 12.06

mp

Czytaj także

Daleko na wschód!

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 12:56
Wracamy do Turcji, wyprawiamy się do Korei, słuchamy kołysanek jidisz! A do tego Warszawa z lat 50!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec świata w Dolinie Łez

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2015 11:45
Wioska trędowatych - Soundrive - Męczennicy - Na Górze - Short Waves - fotografowie I wojny - zrozumieć komiks.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Załóż moje okulary...

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 11:35
Rock O'Clock - Wirtualne Gęśle - nie nasze wielbłądy - owce w Cieszynie - piszczałka zwana pierdzielem - telefoniczny skrót.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa w stylu retro, czyli fotograficzna podróż w czasie

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 17:40
Neony, sprzedawcy lodów Bambino i wyrastające na gruzach miasto - to wszystko zobaczymy na fotografiach zebranych albumie "Warszawa. Lata 60.".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natura wspiera kulturę!

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2015 11:44
Korespondencja z Paryża - warsztaty graficzne dla dorosłych - potrzeba designu - Dom Bretanii - "Blizny" - kwartalnik Herito - Odyseja # 1 - dni kultury - ethniesy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ars Moriendi

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2015 10:43
Jesteśmy - po raz pierwszy - w Tarnowie! Po raz pierwszy słuchamy "Zaklęcia", piosenki Króla.
rozwiń zwiń