X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tu mieszka miłość, czyli ciepłe oblicze Ku Klux Klanu

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2015 13:03
"Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość" Katarzyny Surmiak-Domańskiej to lektura obowiązkowa dla wielbicieli literatury faktu. - Co to za książka! Warto było na nią czekać - zachwyca się Michał Nogaś.
Audio
  • Michał Nogaś rozmawia z Katarzyna Surmiak-Domańską, autorką książki "Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość" (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
Czy współczesne ku klux klany różnią się od działających kilkadziesiąt lat temu? (na zdjęciu: Ku Klux Klan - ceremonia inicjacji w Macon City w 1949 roku)
Czy współczesne ku klux klany różnią się od działających kilkadziesiąt lat temu? (na zdjęciu: Ku Klux Klan - ceremonia inicjacji w Macon City w 1949 roku) Foto: PAP/Photoshot

Książka porusza temat organizacji, o których większość z nas myśli w czasie przeszłym: były, działały, siały zło. Tymczasem, jak wyjaśnia Katarzyna Surmiak-Domańska, w Stanach Zjednoczonych funkcjonuje dzisiaj kilkadziesiąt ku klux klanów. - One cały czas propagują rasizm - mówi.

Autorka książki zapewnia, że działające obecnie stowarzyszenia "doskonale potrafią zaadaptować się do dzisiejszych czasów". - W taki sposób propagują anachroniczną ideologię, że jest ona do zaakceptowania dla przyzwoitego, cywilizowanego i bogobojnego obywatela Stanów Zjednoczonych - tłumaczy.

Katarzyna Surmiak-Domańska wyjaśnia w audycji, jak klany ocieplają swój wizerunek i czym różnią się od organizacji działających kilkadziesiąt lat temu.

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Rozmawia: Michał Nogaś
Gość: Katarzyna Surmiak-Domańska (autorka książki "Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość")
Data emisji: 5.09.2015
Godzina emisji: 12.12

iwo

Czytaj także

Nieznana i poharatana twarz Tel Awiwu

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 09:08
"Tel Awiw Noir" to zbiór opowiadań, których motywem przewodnim jest ciemna strona miasta. - To bardzo ciekawe i niezwykle pokręcone historie - mówi Michał Nogaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Nogaś poleca lektury na jesień

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2015 12:06
Przed nami nowy sezon wydawniczy. Na jakie książki, które wkrótce pojawią się na księgarnianych półkach, naprawdę warto czekać?
rozwiń zwiń