Miasto Archipelag: Suwałki, Łomża, Ostrołęka

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 12:50
Filip Springer kontynuuje swój objazd po Polsce. Podróż do Łomży podczas Dnia Wszystkich Świętych uświadomiła mu pewną "gigantyczną lukę, jaka powstała po wojnie".
Audio
  • Miasto Archipelag: Suwałki, Łomża, Ostrołęka (Radiowy dom kultury/Trójka)
Suwałki w obiektywie Filipa Springera
Suwałki w obiektywie Filipa SpringeraFoto: Filip Springer

W ramach projektu "Miasto: Archipelag" Filip Springer odwiedza wszystkie byłe polskie miasta wojewódzkie. Tym razem zdaje nam relację z Suwałk, Łomży i Ostrołęki. - W Łomży w czasie Dnia Wszystkich Świętych pooglądałem sobie cmentarze żydowskie, które wiały pustką. To było mocno poruszające. Nie oczekuję, że mieszkańcy Łomży będą zapalać tam znicze, ale w ten dzi, kiedy inne cmentarze były pełne, to ta pustka na cmentarzu żydowskim uświadamia pewną gigantyczną społeczną lukę, jaka zaistniała po wojnie - mówi w rozmowie z Michałem Nogasiem.

Czytaj dalej
Elbląg 1200 free.jpg
Byłe miasta wojewódzkie - trauma wciąż żywa?

Co Filipa Springera zachwyciło w Suwałkach? Kogo poznał w trasie? Co go zaskoczyło w Ostrołęce? Zapraszamy do wysłuchania relacji.

Miasto Archipelag to dokumentalny eksperyment wykorzystujący internet i media społecznościowe. Jego kulminacją będzie publikacja reporterskiej książki, której powstawanie wszyscy mogą śledzić na miastoarchipelag.

***

Tytuł audycji: Radiowy Dom Kultury  
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska  
Autor rozmowy: Michał Nogaś  
Data emisji: 7.11.2015  
Godzina emisji: 12.38

fbi

Czytaj także

Miasto Archipelag: start

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2015 22:00
Miasto Archipelag to projekt reporterskiej podróży Filipa Springera po byłych stolicach województw. - Mapa dawnych województw to jedyna rzecz, która wisi u mnie na ścianie. Patrzę sobie na nią i odkrywam wiele ciekawych rzeczy - mówił w Trójce dziennikarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasto Archipelag: Nowy Sącz

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 13:50
- To miasto ewidentnie ma charakter. Jeśli miałbym jednym słowem określić Nowy Sącz, to powiedziałbym: przyjemny - mówi Filip Springer realizujący projekt Miasto Archipelag.
rozwiń zwiń