Miasto Archipelag: Tarnobrzeg, Włocławek, Siedlce

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2016 13:29
- Tarnobrzeg to jedno z najmniejszych miast w całym archipelagu, Jest pod wieloma względami ciekawy, ale też kłopotliwy - opowiada Filip Springer, autor przedsięwzięcia Miasto Archipelag, dokumentującego życie Polaków w byłych miastach wojewódzkich.
Audio
  • Miasto Archipelag: Tarnobrzeg, Włocławek, Siedlce (Radiowy dom kultury/Trójka)
Siedlce okiem Filipa Springera
Siedlce okiem Filipa SpringeraFoto: Filip Springer

- Bardzo ciężko tam dojechać. To cecha wielu miast Podkarpacia, że są skomunikowane z resztą Polski bardzo słabo. Symbolem komunikacyjnej zapaści jest zaniedbany dworzec kolejowy - dodaje dziennikarz.

- Spotkałem tam człowieka, który spróbował dojrzeć w upadku przemysłu siarkowego w mieście jakieś plusy. W nieczynnych budynkach kombinatu siarkowego organizuje teraz gry paintballowe. Ludzie z całej Polski przyjeżdżają tam, żeby się postrzelać kolorowymi kulkami. Teraz z tej właśnie strony słynny jest Tarnobrzeg - twierdzi Filip Springer.

W audycji możemy się też dowiedzieć, dlaczego Warszawa wyssała z Włocławka mieszkańców oraz jaki kolor, smak i zapach mają Siedlce.

<<<Miasto Archipelag - posłuchaj wszystkich odcinków cyklu>>>

Miasto Archipelag to dokumentalny eksperyment wykorzystujący internet i media społecznościowe. Jego kulminacją będzie publikacja reporterskiej książki, której powstawanie wszyscy mogą śledzić na Miasto Archipelag.

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Prowadzi: Michał Nogaś
Gość: Filip Springer (reporter, pisarz)
Data emisji: 30.01.2016
Godzina emisji: 12.29

mp

Czytaj także

Miasto Archipelag: Suwałki, Łomża, Ostrołęka

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 12:50
Filip Springer kontynuuje swój objazd po Polsce. Podróż do Łomży podczas Dnia Wszystkich Świętych uświadomiła mu pewną "gigantyczną lukę, jaka powstała po wojnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasto Archipelag: Koszalin i Słupsk

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2015 20:00
Filip Springer zdaje nam kolejną relację ze swojej podróży po Polsce. Tym razem opowiada o dwóch miastach położnych blisko morza - Koszalinie i Słupsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasto Archipelag: Chełm, Zamość, Przemyśl

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2016 15:10
- Chełm to piękne miasto, z przewspaniałą historią żydowską. Przemyśl urywa za to głowę architekturą - mówi Filip Springer, autor przedsięwzięcia Miasto Archipelag, dokumentującego życie Polaków w byłych miastach wojewódzkich.
rozwiń zwiń