X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Będzie okazja

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2016 11:36
Odessa- Stracone terytoria - Libelid - RSS Boys / Ventolin - 100 lat awangardy - Zacznij kochać dizajn - OutFilm - Teatr dzielnicowy - Sławek Zbiok Czajkowski.
Będzie okazja
Foto: sputnikphotos.com/materiały prasowe

Zaczynamy, polecamy. Agnieszki muzykę... Agnieszka Szydłowska "Libelid" czyli pieśni miłosne jidysz Oli Bilińskiej. Ola wraz z maleńką Wandą zapraszają także na koncert - 23.10.2016 w Żydowskim Instytucie Historycznym w Warszawie. Agnieszka Obszańska poleca płytę RSS BOYS/VENTOLIN - "The Game Ys Rottyn". A Michał Nogaś tym razem poleca i zachęca, byśmy wspólnie spojrzeli na wschód. Zaczynamy od książki o wyjątkowym mieście – to trzecia pozycja w nowej serii wydawniczej poświęconej nie tylko metropoliom. Był Stambuł, była Mekka, czas na... Odessę. Pełny tytuł brzmi: "Odessa. Geniusz i śmierć w mieście snów". Książkę – jak i tę o Stambule – napisał Charles King. A przełożyła Hanna Pustuła-Lewicka.

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji >>>


(mat. prom.) (mat. prom.)


A propos patrzenia na wschód... Odwiedzają nas Agnieszka Rayss i Rafał Milach. W Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie w piątek otwarto wystawę "Stracone terytoria. OSAD". To pierwsza część podsumowania przedsięwzięcia, któremu przyglądamy się od początku, czyli "Lost Territories".

sputnikphotos.com/materiały prasowe sputnikphotos.com/materiały prasowe

Członkowie kolektywu Sputnik Photos odwiedzili byłe republiki radzieckie – poza Rosją – a dziś, dwadzieścia pięć lat po rozpadzie ZSRR, opowiadają na nowo – lub opowiadają nową – historię tych miejsc. O pracach nad "Osadem" opowiadają Michałowi Nogasiowi. Podsumowanie projektu będzie wieloetapowe. Dostaniemy publikacje, będą kolejne wystawy, działa już świetna strona w sieci. Warto śledzić!!!

(mat. prom.) (mat. prom.)

Zaglądamy do Łodzi. Tam Muzeum Sztuki przygotowuje ochody 100 lat awangardy! Wystawy, seria wydawnictw, konferencje i wydarzenia nawiązujące do tradycji "nowej sztuki dla nowego człowieka". Będzie to okazja, by przypomnieć, jak wielką rolę ruch ten odegrał w rozwoju sztuk wizualnych, literatury, filmu czy teatru, jak ważnym ośrodkiem awangardy była Polska i jak żywe piętno odciska wciąż na współczesnych twórcach. Gościem Agnieszki Obszańskiej i naszym jest Jarosław Suchan, dyrektor MS.

Gościem tego wydania RDK-u jest też Beata Bochińska, była szefowa Instytutu Wzronictwa Przemysłowego, kolekcjonerka sztuki przedmiotu. Właśnie ukazała się jej książka "Zacznij kochać dizajn", przewodnik-poradnik "jak kolekcjonować polską sztukę użytkową".

(mat. prom.) (mat. prom.)


W rozmowie z Michałem Nogasiem wyjaśnia, skąd wziął się pomysł na tę książkę, gdzie szukać ładnych przedmiotów i dlaczego, by zostać kolekcjonerem, wcale nie trzeba być bogatym człowiekiem...

Wspólnie ze Stachem Szabłowskim, kuratorem, odwiedzamy trwające w Gdańsku Narracje. "NARRACJE" od 2009 roku eksplorują nowe miejskie wątki i historie. Artystyczne interwencje w przestrzeń publiczną dzielnic Gdańska nadają codziennym miejscom nowy kontekst i pozwalają odkryć je ponownie. Tym razem dowodzi Stach. Wspólnie z Anną Dudzińską świętujemy urodziny Spodka.

W telefonicznym skrócie przemkniemy przez Opole, Katowice i Kraków.

Na FB jesteśmy 24/7

do usłyszenia!

szydłowska&obszańska&nogaś

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał Nogaś
Data emisji: 22.10.2016
Godzina emisji: 12.05

Czytaj także

Mów za siebie

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 17:40
Krzysztof Miler - Notatki z podziemia - Międzynarodowy Festiwal Opowiadania - The Voice of Suka - Kongres Kultury - Themersonowie - Mów za siebie - Niezależna Scena Młodych Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiosk

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 14:00
Koszycka moderna - "Pociąg linii M" - Z Ogniem w Głowie - Kiosk Ze Sztuką - Olimpiada Teatralna - Unsound - Radio Azja - 5 smaków.
rozwiń zwiń