X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Upał

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 11:30
Noc Muzeów - Wydawcy - Noc Wrzeszcza - Wilhelm Sasnal - Agnieszka Osiecka - Odmowa Milacha - Millennium Docs Against Gravity - Wszyscy Wiedzą.
Odmowa, Atlas Sztuki w Łodzi
Odmowa, Atlas Sztuki w ŁodziFoto: materiały promocyjne

Jak to szło? "Panują straszliwe upały. Z tego powodu miasto jest opustoszałe. Premier wydał polecenie, aby o porządek dbali dwaj Starsi Panowie...". W taki dzień wspaniale przypomnieć sobie film "Upał" :) A my, jeszcze nie-starsi, zaczynamy i polecamy!

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji z 20.05 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji z 20.05 >>>

Agnieszka Obszańska zagląda w niedalekie sąsiedztwo, do Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, i poleca piąty już koncert z cyklu WYDAWCY prezentujący niezależny wytwórnie muzyczne. Tym razem  na scenę w budynku Laboratorium CSW wejdą muzycy związani z wytwórnią ANTENA KRZYKU. To już dziś, start o 20:00! Agnieszka Szydłowska z potopu (!!!) wspaniałych propozycji w związku z Nocą Muzeów wybrała propozycję z Gdańska Wrzeszcza, a dokładnie Noc Wrzeszcza w Garnizonie Kultury.

odmowa_002.jpg

Zaglądamy też do galerii Atlas Sztuki w Łodzi, gdzie trwa wystawa Rafała Milacha "Odmowa". To wieloznaczna i wieloelementowa podróż do "miejsc", bo Rafał Milach od lat przygląda się transformacjom w krajach byłego Związku Radzieckiego i Europie Środkowo-Wschodniej. Jednak geografia ma tu znaczenie podrzędne, jest punktem wyjścia do dyskusji o manipulacji, wywieraniu nacisku, systemach kontroli czy zniuansowanych socjotechnicznych zabiegach, które niezależnie od miejsca (choć w różnym natężeniu) pozwalają osiągnąć podobny cel. Jaki? O tym w rozmowie z Agnieszką Obszańską opowie Rafał Milach. "Odmowę" możemy zobaczyć do 18 czerwca i jest to niestety ostatnia wystawa, jaką zobaczymy w Atlasie Sztuki w Łodzi.


Rafał Milach „Obie białe” 2017, Kadr z filmu “Ja i inni” (reż. F. Sobolew), 1971 r. Kievnauchfilm, ZSRR Rafał Milach „Obie białe” 2017, Kadr z filmu “Ja i inni” (reż. F. Sobolew), 1971 r. Kievnauchfilm, ZSRR


Odwiedza nas Agata Passent. Okazja, jakiej jeszcze nie było - trwa aukcja pamiątek po Agnieszce Osieckiej. Fundacja Okularnicy wybrała 9 przedmiotów ze swoich zbiorów. Wszystkie należały do poetki, aukcja zaś ma zasilić konto fundacji w roku jubileuszowego - 20 już - konkursu "Pamiętajmy o Oscieckiej".

Naszym gościem jest także Wilhelm Sasnal. Jak to szło? "Najlepiej sprzedający się polski malarz", "najpopularniejszy polski malarz swego pokolenia", "najbardziej rozpoznawalny na świecie polski artysta", "gwiazdor polskiego malarstwa". Właśnie ukazał się wywiad rzeka z malarzem pt. "15 stuleci". Już w pierwszym rozdziale panowie (Wilhelm i Jakub Bansiak) rozprawiają się w większością tych metek. A u nas Wilhelm wystąpi w swoistym serialu. Dzisiaj część druga - MALARSTWO.

Trwają Dni Otwarte Funduszy Europejskich, największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu. To setki wydarzeń w całej Polsce i możliwość uczestniczenia w specjalnie przygotowanych na te dni programach. My odwiedzamy Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Już dziś od godziny 16:00 do 23:00 można bezpłatnie zwiedzić centrum i poznać tajemnice tworzenia szkła.

large_wszyscy_wiedz__.jpg

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Wrocław, Lublin i Kalisz. Katarzyna Cygler zagląda na Niezależną Scenę Młodych, a Jan Niebudek czyta. Dzisiaj "Wszyscy wiedzą" Jill Leovy. Książka jest owocem jej trwającego ponad dziesięć lat reporterskiego śledztwa i bezpośredniej pracy z policjantami prowadzącymi dochodzenia. Temat trudny i ważny.

Podobnie myślimy o filmach pokazywanych na dobiegającym końca festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Cały świat w swojej złożoności - to domena filmów dokumentalnych. Więcej - Ryszard Jaźwiński.

na FB jesteśmy 24/7

do usłyszenia!

szydłowska&obszańska

niebudek&jaźwiński

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka SzydłowskaAgnieszka Obszańska, Michał Margański
Data emisji: 20.05.2017
Godzina emisji: 12.07

fbi