Wiła wianki...

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 11:41
Wszystkie śluby mojej Mamy - San Francisco - Muzeum Warszawy - Off Festiwal - teatr na Open'erze - Tauron Nowa Muzyka - urodziny George Michaela - Puszcza śpiewa!
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Anna Om/shutterstock.com

. .

Zaczynamy polecamy. Agnieszka Szydłowska dzisiaj podwaja stawkę! Pierwsze zaproszenie wiąże się z trawjącym właśnie festiwalem Big Book. Już jutro wieczorem podejmujemy wyzwanie - którego tytuł brzmi George Michael Birthday Party, czyli biografia zapisana w piosenkach. Z tym zaproszeniem zwracam się przede wszystkim do "niefanów". Fanów przekonywać nie trzeba :) Drugie to wystawa "Wszystkie śluby mojej Mamy" autorstwa Grażyny Makary. Córka - po wielu latach- idzie tropem fotografi ślubnych, fotografi na których za każdym razem pojawia się jej mama...Wystawa trwa do 6 lipca w Muzeum Wsi Kieleckiej

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji z 24.06.2017 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji z 24.06.2017 >>>

Agnieszka Obszańska poleca wyprawę do Królikarni. I spotkanie o brzasku na Brzasku!Już jutro w warszawskiej Królikarni spotkanie z wyjątkowymi gośćmi z niesamowitymi gośćmi: sarną, jeleniem i przelewającym wodę pieńkiem z rzeki Narewki. Ci wszyscy i wiele innych wystąpi za uprzejmym pośrednictwem Izabeli Dłużyk, skrzętnie dokumentującej leśne szmery oraz Marcina Lenarczyka – specjalisty m.in. w dziedzinie słuchowisk oraz jednego z współtwórców Lado ABC. Iza od dziecka pasjonuje się dźwiękami natury, a od kilku lat zajmuje się profesjonalnym ich gromadzeniem. Swoje albumy wydaje nakładem australijskiego wydawnictwa Listening Earth oraz słowackiego LOM i polskiego Soliton. Prywatnie miłośniczka papug." Puszcza śpiewa" - słuchowisko przyrodnicze już jutro start 4:00.

Festiwale, festiwale a wśród nich jeden z naszych ulubionych OFF Festival w Katowicach. Do sierpnia mamy jeszcze trochę czasu, ale już dziś - sekcja sztuka na OFF Festiwalu i zdradzamy szczegóły o intrygującej wystawie, której tytuł zmienia się każdego dnia, a będzie można ją znaleźć na ulicach Katowic, choć nie tylko...więcej zdradził Agnieszce Obszańskiej kurator wystawy Sebastian Cichocki.

Michał Margański zabiera nas do Muzeum Warszawy. Życie rzeczy i słynne "pamiętaj człowieku jesteś tylko epizodem w życiu rzeczy". Czy można opowiadać o świecie, mieście i patriotyzmie oglądając klamkę z warszawskiego ratusza? Można! Wspaniale wyjaśnia to Jarosław Trybuś -na antenie (krótko) i na wystawie Rzeczy Warszawskie  (wyczerpująco).

Spoglądamy już trochę w stronę Gdyni i ruszamy tropem teatru na Openerze.
W tym roku, w dwóch namiotach teatralnych w okolicach głównego wejścia na festiwal zobaczymy  "(A)pollonię" Krzysztofa Warlikowskiego, oraz bardzo aktualne głosy polskiego teatru: "Białą siłę, czarną pamięć"  i "Henriettę Lacks".
Naszymi przewodnikami po tegorocznym programie teatralnym na Openerze jest Karolina Ochab i Piotr Gruszczyński z Nowego Teatru w Warszawie.

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Kraków, Gdańsk i Lubiąż. Anna Dudzińska wywozi nas aż do San Francisco!

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka SzydłowskaAgnieszka Obszańska, Michał Margański
Data emisji: 24.06.2017
Godzina emisji: 12.09

Czytaj także

Our Town

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2017 11:31
Malta - Tauron Nowa Muzyka - Teatr Figur Kraków - Up To Date - Paula & Karol- Talenty Trójki - 12 godzinny koncert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fest festiwale!

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 11:00
Arek Sołtysik - Sylwia Chutnik - Tomasz Knittel - Paulina Wilk - Jonathan Safran Foer - Katarzyna Łęcka.
rozwiń zwiń