Rusza PLEBISCYT 2009

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2009 13:00
naj naj naj, czyli rusza PLEBISCYT 2009! + libera --- haja! --- koan --- krótki podręcznik przekraczania granic --- przeżyją tylko ci, którzy... --- watch docs --- warsztaty w zderzaku
Rusza PLEBISCYT 2009
''

Czas zacząć!!! PLEBISCYT 2009! Naj, naj, naj!

W zeszłym roku wygrali:

SYLWIA CHUTNIK za "Kieszonkowy atlas kobiet" w kategorii "Najlepsza książka"
LAO CHE za "Gospel" w kategorii "Najlepsza płyta"
"CONTROL" w kategorii "Najlepszy film na DVD"
OPENER FESTIVAL w kategorii "Największe wydarzenie"


JAK będzie w tym roku? Przekonamy się już 26 grudnia. Teraz otwieramy naszą skrzynkę i czekamy - do następnej soboty - na propozycje.

rdk@polskieradio.pl rdk@polskieradio.pl rdk@polskieradio.pl rdk@polskieradio.pl rdk@polskieradio.pl rdk@polskieradio.pl rdk@polskieradio.pl rdk@polskieradio.pl rdk@polskieradio.pl rdk@polskieradio.pl rdk@polskieradio.pl rdk@polskieradio.pl

 

A 12 grudnia ogłosimy nominacje i uruchomimy głosowanie.

Uroczysty start PLEBISCYTU 2009 ogłosi AGNIESZKA SZYDŁOWSKA.Zaczynamy w tym tygodniu od stolicy, bo w Zachęcie wielkie wydarzenie! (Naszym zdaniem, przynajmniej ;) )

Trwa retrospektywa prac Zbigniewa Libery, jednego z najważniejszych polskich artystów współczesnych.

Jak mówi kuratorka wystawy, Dorota Monkiewicz, każdy szanowany i ceniony artysta powinien mieć wielką prezentację swojego dorobku na zakończenie każdej dekady. Aż trudno uwierzyć, że Libera, który za trzy lata obchodzić będzie 30-lecie działalności artystycznej, po raz pierwszy doczekał się retrospektywy.

Zapraszamy do Zachęty, bo tam naprawdę The Best Of Libera. A w Tygodniku więcej opowie Dorota Monkiewicz. 

www.zacheta.art.pl

 

''

Haja!

Nowy kolektyw... ze Śląska. I wcale nie taki muzyczny.

Podczas ostatniej wizyty w Katowicach, przy okazji festiwalu Ars Cameralis, spotkała, poznała i przepytała ich Agnieszka Obszańska.

Tajemnica wyjaśni się w tym wydaniu RTK.

Czekamy też na uroczyste otwarcie ich strony internetowej, na razie zapraszają niekonwencjonalnym zdjęciem. O sobie opowiedzą sami.

www.haja.com.pl

 

 

''

Słupsk mocno się zaktywizował i w ostatnich dniach zaglądamy tam często, nadrabiając wielomiesięczne zaległości... 

W tamtejszej Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej "Kilkanaście koanów na (nie)istnienie". A "koan" w języku chińskim dosłownie znaczy dokument lub ogłoszenie - to taki rodzaj zagadki bądź pytania w formie paradoksu, na którego odpowiedzi nie należy poszukiwać w sposób rozumowy.

Projekt wystawy nie stanowi refleksji nad myślą Wschodu, lecz przede wszystkim odwołuje się do problematyki kryzysu podmiotowości i tożsamości reprezentowanych w kulturze Zachodu przez wizerunek persony. Na wystawie: Mirosław Bałka, Sławomir Brzoska, Marta Deskur, Wojciech Gilewicz, Izabella Gustowska, Piotr Kurka, Marek Kuś, Konrad Kuzyszyn, Dominik Lejman, Wojciech Łazarczyk, Agata Michowska, Hanna Nowicka, Grażyna Tereszkiewicz & Roman Lewandowski, Edyta Wolska, Maria Wrońska.

Do słupskiej Galerii zaprosi Roman Lewandowski.

www.baltic-gallery.art.pl

 

PS A propos Bałki - w następny piątek kolejne ważne wydarzenie w ramach PolskaYear! Będziemy tam, oczywiście. Relacja Agnieszki Obszańskiej z Wysp, żyjących polską kulturą - za tydzień!!!

cdn...


Zapraszamy od 13-tej!,
Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał Nogaś i Rico Jaźwiński

Czytaj także

RTK: wybieramy NAJ 2009!

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2009 13:00
plebiscyt 2009 --- z izraela --- czeski dizajn we wro --- nocne zwiedzanie po toruńsku --- złoty cielec --- zakochany chopin
rozwiń zwiń

Czytaj także

RADIOWY DOM KULTURY - THE BEST OF 2009!

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2009 13:00
nadeszła godzina prawdy - rozwiązujemy plebiscyt - poznajemy NAJlepszych!!! PO RAZ PIĄTY!
rozwiń zwiń

Czytaj także

RDK/RTK nominuje

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2009 13:00
n o m i n a c j e 2 0 0 9
rozwiń zwiń