X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Supermenka!

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 15:00
Plan filmowy – August Sander – Supermenka – Rok awangardy – Patrick deWitt – zarządzanie muzyką.
Jowita Budnik w Supermence
Jowita Budnik w "Supermence"Foto: Teatr Kamienica

Zdjęcie z wystawy "August Sander. Portrety 1910-1954" Zdjęcie z wystawy "August Sander. Portrety 1910-1954"

Zaczynamy, polecamy! Agnieszka Obszańska poleca wyprawę do Gliwic na wystawę "August Sander. Portrety 1910-1954". Stworzony przez Augusta Sandera portret zbiorowy społeczeństwa niemieckiego należy do najwybitniejszych osiągnięć fotografii XX wieku. Sander fotografował przedstawicieli różnych warstw społecznych i zawodów – w typowych strojach, z charakterystycznymi atrybutami. Robotników, rzemieślników, artystów czy polityków przedstawiał w identyczny sposób: w ich codziennym otoczeniu, w miejscu pracy, czasem na neutralnym tle. Część fotografii wykonał podczas przypadkowych spotkań, na ulicy czy wiejskiej drodze. Interesowało go to, co indywidualne, ale i typowe. To, co ludzi różni, ale i to, co określa ich jako grupę. Koniecznie! Agnieszka Szydłowska wybrała Supermenkę, czyli monodram Jowity Budnik. Bo "w Supermence jak w życiu, dramat miesza się z komedią, ironia z życzliwością, filozofia z banałem, a śmiech następuje po łzach i wściekłości. To opowieść inteligentna, więc podobnie jak w życiu inteligentnego człowieka, nie ma w niej czasu na nudę. W opowiadanej przez Jowitę Budnik historii pojawia się galeria groteskowych, choć z życia wziętych postaci. Desperackie próby bohaterki, aby poradzić sobie na niebezpiecznych zakrętach życia, wzbudzają z jednej strony wielki podziw, a z drugiej wywołuje salwy śmiechu". A w kinach "Cicha noc" ze wspaniałą rolą Jowity!

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 25 listopada >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 25 listopada >>>

Powoli kończy się Rok Awangardy, do którego przyłączyły się mniejsze i większe instytucje w całej Polsce. To jeszcze nie czas na podsumowania, przed nami jeszcze sporo wydarzeń wpisanych w program, który sprawdzimy na stronie poświęconej imprezie. My spojrzymy dziś na awangardę nie przez filtr wydarzeń, ale w bardziej ogólnym kontekście jej aktualności współcześnie i wystaw, które można było i będzie zobaczyć za granicą. Naszym przewodnikiem po świecie awangardy jest Jarosław Suchan – dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi.


Rok awangardy Rok awangardy

Już w przyszłym tygodniu, a dokładnie 1 grudnia, w przestrzeni Marzyciele i Rzemieślnicy w Domu Braci Jabłkowskich, odbędzie się finał Programu Mentorskiego dla Managerów Muzycznych, na zakończenie którego odbędzie się rozmowa z Gavinem Starksem. Gavin jest jedną z najciekawszych osób w środowisku branży kreatywnej, funkcjonującym na skrzyżowaniu świata mediów, technologii, muzyki, analizy i wykorzystania danych. W programie seminarium przewidziana jest także otwarta sesja warsztatowa pt. "Kim jest manager muzyczny", skierowana do przedstawicieli branży muzycznej, w szczególności managerów oraz artystów.

Co dzisiaj czytamy? Właściwie to zachęcamy do spotkania z prozą Patricka deWitta. Patrick urodził się w 1975 roku na wyspie Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej. Pracował jako robotnik, urzędnik i barman. Zadebiutował w 2009 roku powieścią "Ablutions". Wydani dwa lata później "Bracia Sisters" zostali entuzjastycznie przyjęci przez krytyków i czytelników. Opowiadaliśmy już o tych książkach. Dzisiaj pora na spotkanie z autorem, oko w oko. Zrobił to dla nas Jan Niebudek.

Michał Margański zabiera nas dzisiaj na PLAN FILMOWY. Wyjątkowy - przygotowany z myślą o zwiedzających. Trzecia edycja tej wystawy to niezwykła opowieść o pracy filmowców i o powstawaniu dzieła filmowego. Wyjątkowa scenografia, kostiumy i rekwizyty przenoszą zwiedzających w czasie i pozwalają poczuć atmosferę miejsca, w którym na co dzień pracują twórcy filmowi. Narracja wystawy prowadzi przez kolejne etapy powstawania filmu przybliżając najciekawsze aspekty produkcji filmowej. Wystawa wyposażona została w multimedia i efekty dźwiękowe. Podczas zwiedzania prezentowane są materiały making of z planów filmowych...

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Tarnów, Gdańsk i Zieloną Górę. Ryszard Jaźwiński zabiera nas do Łodzi. Trwa tam 22. Forum Kina Europejskiego.

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka ObszańskaMichał MargańskiJan Niebudek
Data emisji: 25.11.2017
Godziny emisji: 13.11, 14.09