X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Archiwum

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 15:00
Kapela Ze Wsi Warszawa/ Marek Piasecki/ ElektroKlub/ Sasnal/ Plewiński/ Globalna kontrola i cenzura/ Cellonet/ Steve Sem-Samberg
.
.Foto: Marek Piasecki © J.Turowicz

Zaczynamy, polecamy! Agnieszka Szydłowska zaprasza na Koncert Kapeli Ze Wsi Warszawa. Na żywo są fenomenalni, a kto jeszcze się o tym nie przekonał, to najbliższa okazja już 31 stycznia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. U nas Maciej Szajkowski.

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji z 27.01.2018 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji z 27.01.2018 >>>

Agnieszka Obszańska poleca wyprawę do Białegostoku i Galerii Arsenał na wystawę "Globalna kontrola i cenzura", która powstała dzięki ZKM Karlsruhe (Zentrum für Kunst und Medien – Centrum Sztuki i Mediów w Karlsruhe), współpracującym z licznymi naukowcami, dziennikarzami, aktywistami i artystami z około dwudziestu krajów na całym świecie. Wystawa poszerza pole debaty na temat inwigilacji i metod cenzury. Wśród artystów m.in.: Hamra Abbas, Selma Alaçam, R.E.P., czy Oliver Ressler. O wystawie opowiada Dorota Swinarska z Goethe-Institut. 

Odwiedzają nas goście! Agnieszka Pajączkowska - nasza Kulturystka Roku 2016 i Marta Szymańska z Fundacji Archeologia Fotografii. Powodów i tematów jest wiele, ale najważniejszy, to wystawa na otwarcie nowej siedziby Fundacji Archeologia Fotografii i kolektyuwu fotograficznego Sputnik Photos. Wspólnie otworzyli nowe miejsce poświęcone fotografii przy ul. Chłodnej 20 w Warszawie. Nowa galeria zaczeła wystawą opartą o fragment archiwum Marka Piaseckiego - fotografa, rzeźbiarza i malarza związanego w latach 50. i 60. ze środowiskami artystycznymi Warszawy i Krakowa. Stworzył ją czternastoosobowy zespół kuratorski w ramach sześciu spotkań warsztatowych, zrealizowanych wspólnie przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" i Fundację Archeologia Fotografii.

Ruszamy też na Śląsk z Anną Dudzińską, której Robert Skitek opowiedział o słynnej zielonej osi w Tychach. Czyli zamyśle architekta, który nigdy nie został zrealizowany...

 ...i przeskakujemy do Katowic z Michałem Margańskim, który opowie o kolejnym spotkaniu z cyklu ElektroKlub. Tym razem ElektroKlub IV i spotkanie z artystami berlińskiej sceny techno wraz z mocnym polskim wsparciem, to już dziś! W Międzynarodowym centrum Kongresowym zagrają Moritz von Oswald, Shed, Barker & Baumecker, Peter Van Hoesen oraz Jacek Sienkiewicz.

Z Janem Niebudkiem czytamy dziś "Burzę" Steve’a Sem-Samberga, a w telefonicznym skrócie mkniemy do Cieszyna, Lublina, Gliwic.

Zapraszamy!

***   

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek
Data emisji: 27.01.2018
Godziny emisji: 13.09, 14.07


Czytaj także

Nie Nostalgia

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 15:00
Kultura Gniewu – komiks – Dreams Marcina Kalińskiego – Bambino – Krew w klepsydrze – Zbigniew Seifert – Sprzedawczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piękno użyteczne

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 15:00
Biennale Warszawa - CK Zamek- Milczenie syren - Rosław Szajbo - TO-EN
rozwiń zwiń