X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przestrzeń przepływów

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 15:00
Miesiąc Fotografii w Krakowie – Szumin – Ninateka – Atticus Lish – Tęgie Chłopy – Tarnowska Nagroda Filmowa – Klubowy Paprykarz i Oranżada – Soundless.
Migrant. Uciekajacy ptak, 2018  Anais Lopez
"Migrant. Uciekający ptak", 2018 © Anaïs LopezFoto: Anaïs Lopez

Ogłaszamy po raz pierwszy program Miesiąca Fotografii w Krakowie! Naszym gościem jest kuratorka programu głównego Iris Sikking. Temat festiwalu: "Przestrzeń przepływów". Obrazowanie niewidzialnego nawiązuje do koncepcji "przestrzeni przepływów", którą w swojej przełomowej książce z 1996 roku "Społeczeństwo sieci" sformułował hiszpański socjolog Manuel Castells. Po upływie dwóch dekad można śmiało powiedzieć, że już żyjemy dokładnie w takim społeczeństwie – społeczeństwie sieciowym, będącym bytem otwartym, pozbawionym granic i niematerialnym, płynnym i nieustannie zmieniającym kształt. To doświadczenie jest wspólne nam wszystkim – wszyscy jesteśmy częścią oplątującej całość sieci, która prowokuje nas i zmusza do konfrontacji niemal codziennie, epatując wydarzeniami z najodleglejszych miejsc. Relacjonowane w formie twittów, obrazów i filmów pojawiających się na naszych ekranach wydarzenia te przekraczają tradycyjnie pojmowane granice geograficzne i wykraczają poza dotychczasowe rozumienie lokalności. Prędkość, z jaką ludzie, towary i zanieczyszczenia przemieszczają się i docierają do różnych części świata, jest tak ogromna, że często trudno odróżnić przyczynę od konsekwencji. Do tego dochodzi pytanie o to, jak powinniśmy oceniać pojawiające się na naszych ekranach komunikaty. Czy jesteśmy w stanie tak naprawdę zobaczyć i  zrozumieć to, co się dzieje? My sprawdzimy to w Krakowie. Już teraz można oglądać dwie wystawy Miesiąca Fotografii w Bunkrze Sztuki i MOCAKU, a festiwal w tym roku w datach 25 maja – 24 czerwca.  

Tu można wysłuchać pierwszej godziny audycji z 28.04.2018 >>> 

Tu można wysłuchać drugiej godziny audycji z 28.04.2018 >>>

Oczywiście polecamy! Agnieszka Szydłowska wybrała stronę Narodowego Instytutu Audiowizualnego i cały zasób dobra, z którego można czerpać pełnymi garściami – filmy, koncerty, spektakle... w sam raz na długi weekend!

Agnieszka Obszańska ruszyła tropem płyty wydanej przez Filharmonię w Szczecinie "Klubowy Paprykarz i Oranżada", na której utwory z lat 60. i 70. na nowo opracowali m.in.: Gaba Kulka, Misia Furtak, Natalia Przybysz czy Warszawska Orkiestra Rozrywkowa. Jest moc!

Zaglądamy do Tarnowa, na miejscu jest Ryszard Jaźwiński, który śledzi przebieg festiwalu Tarnowska Nagroda Filmowa. U nas ze specjalnymi gośćmi: Dorotą Kędzierzawską i Arturem Reinhartem.

Odwiedza nas także Maniucha Bikont, dziś w roli reprezentantki zespołu Tęgie Chłopy :) Choć tematów do rozmowy znalazłoby się o wiele więcej, to koncentrujemy się na wizycie Tęgich w Abu Dhabi i dzisiejszej "nocy tańca" na warszawskim festiwalu Wszystkie Mazurki Świata.

Z Janem Niebudkiem czytamy "Następne życie" Atticusa Lisha, a z Anną Dudzińską odwiedzamy Szumin.

W telefonicznym skrócie mkniemy przez KrakówSierpc i Białystok

***   

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka ObszańskaAnna Dudzińska, Jan Niebudek
Data emisji: 28.04.2018
Godziny emisji: 13.09, 14.08

Czytaj także

Co widzisz?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2018 15:00
Drutozjazd – Przegląd Filmów o Sztuce – Widzi-mi-się – Co widzisz? – Księgarnie Kameralne – Bagaż osobisty. Po marcu – Jazdów 3/6.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakopane

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 15:00
Zakopane – Przegląd Filmów o Sztuce – Zakopane – Przegląd Filmów o Sztuce – Zakopane 2018.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teraz!

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 15:00
Żubroffka – Pilecki – Echo – Record Store Day – Mediolan – Dzień Wolnej Sztuki – Teraz '43 – Kolekcjonerzy i Filinatropii.
rozwiń zwiń