X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

M.I.A.: hip hopem zainteresowali mnie sąsiedzi

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 15:00
Agnieszka Szydłowska i Agnieszka Obszańska gościły w swojej audycji wyjątkową postać. M.I.A. odwiedziła Trójkę i jak sama wspomniała, to był jej pierwszy wywiad na żywo w radiu! 
Audio
  • M.I.A. o swoich początkach i powodach, dla których pojawiła się w Polsce (Radiowy dom kultury/Trójka)
Agnieszka Szydłowska, M.I.A. i Agnieszka Obszańska
Agnieszka Szydłowska, M.I.A. i Agnieszka Obszańska Foto: Polskie Radio

Pochodząca ze Sri Lanki brytyjska wokalistka mówiła m.in. o tym, jak po raz pierwszy zetknęła się z hip hopem. Gdy przeprowadziłam się do Anglii, zamieszkałam w bloku, pośród różnych rodzin. Słuchałam w domu muzyki z radia, najczęściej była to Madonna czy Whitney Houston. Gdy pewnego dnia skradziono mi radio, zaczęłam się wsłuchiwać w fascynujące dźwięki dobiegające zza ściany. Czarnoskórzy sąsiedzi słuchali hip hopu. I tak rozpoczęła się moja przygoda z tą muzyką – mówiła na antenie Trójki M.I.A. 

M.I.A. przyjechała do Polski na festiwal Millenium Docs Against Gravity w związku z filmem "Mathangi/Maya/M.I.A", który wyreżyserował jej szkolny kolega – Stephen Loveridge. Film jest świetnym uzupełnieniem wiedzy dla fanów artystki – znajdą wiele smaczków towarzyszących debiutowi czy nagrywaniu kolejnych albumów. Ale, co ważne, film otwiera wiele wątków, które są dyskusją o naszym świecie – sytuacja kobiet, stosunek do imigrantów, terroryzm jako narzędzie walki.

Warto przypomnieć, że artystka latem wraca do Polski – na OFF Festival!

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka SzydłowskaAgnieszka Obszańska
Gość: M.I.A. 
Data emisji: 12.05.2018
Godziny emisji: 14.28

kw/mk

Czytaj także

Przestrzeń przepływów

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 15:00
Miesiąc Fotografii w Krakowie – Szumin – Ninateka – Atticus Lish – Tęgie Chłopy – Tarnowska Nagroda Filmowa – Klubowy Paprykarz i Oranżada – Soundless.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Good Vibes

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 15:00
LAVA - Rzeczy warszawskie z dreszczem - Ośrodek Pogranicze- Good Vibe w Koszalinie - Biennale Warszawa - Millenium Docs Against Gravity
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 15:00
Dzisiaj mamy dzień kobiet. Głównymi bohaterkami naszego programu są artystki wyraziste, wzbudzające emocje, niejednoznacznie oceniane za to odważnie oceniające otaczajacy nas świat.
rozwiń zwiń