Jesienne Przedwiośnie

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 15:15
Wydanie prosto z Ogrodu Saskiego, w związku z Narodowym Czytaniem. My czytamy, słuchamy i opowiadamy…
Przedwiośnie
"Przedwiośnie" Foto: Grzegorz Jakubowski/KPRP

Narodowe_Czytanie_2018_1200x660.jpg
Narodowe Czytanie - serwis specjalny

Zapraszamy, polecamy. Agnieszka Obszańska poleca 10 Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów czyli Festiwal Dziwnie Fajne, impreza która od 2009 do 2016 roku odbywała się w Bytomiu, a od 2017 roku ma miejsce w Katowicach. W niedzielę (9 września) ulicami Katowic przemaszeruje plejada superbohaterskich postaci, wraz z Orkiestrą Rebel Babel, a wieczorem koncerty, koncerty, koncerty… Wszystko u nas opowiada Jakub WesołowskiAgnieszka Szydłowska zaprasza na na czytanie… za tydzień! Też w Warszawie, mieszkańcy zostali zaproszeni przez TR Warszawa do współnego czytania "Innych Ludzi" Doroty Masłowskiej. 15 września Plac Defilad od 17! O pomyśle opowiada dyrektor – reżyser Grzegorz Jarzyna.

Tu można wysłuchać pierwszej godziny RDK z 8 września 2018 >>>

Tu można wysłuchać drugiej godziny RDK z 8 września 2018 >>>

Zatrzymujemy się na dłuższą chwilę we Wrocławiu, gdzie trwa TIFF Festival. Wydarzenie u którego podstaw stoi fotografia, a jednocześnie poszerzające pole tego medium. 8. edycja TIFFa ruszyła w czwartek i już możemy oglądać 9 wystaw i wybierać spośród 40 wydarzeń. TIFF Festival co roku zmienia swoją formułę, co koresponduje z założeniem postrzegania fotografii jako medium istniejącego w różnych kontekstach. Tegorocznym hasłem jest "Współpraca". Organizatorzy zaprosili szereg kuratorów zewnętrznych, ale również swoich partnerów z galerii, aby wspólnie odpowiedzieć na pytania: Jak zmieniają się formy współpracy na poziomie cyfrowych społeczności? Na czym polega współpraca artystów w zakresie tworzenia przez niego dzieła? Jak można współdziałać z różnymi instytucjami bądź różnymi mediami? Odpowiedzi szukajcie na TIFF Festivalu, a Agnieszka Obszańska pomaga przedrzeć się przez gąszcz wystaw i wydarzeń.

Znamy już finalistów naszego konkursu Talenty Trójki 2018 w kategorii Sztuki Wizualne, oto oni: Norbert Delman, Irmina Rusicka i Tomek Pawłowski! Cieszymy się razem z nimi i czekamy na finałową galę 10 września, a dziś spotkanie z ostatnim finalistą, tym razem o swojej pracy opowiada Tomek Pawłowski.

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Warszawę, Nieborów i Białystok. Anna Dudzińska przywołuje Le Corbusiera, człowieka, który jak mało który wpłynął na kształt (wygląd i ułożenie relacji) znanej nam rzeczywistości. Architekt, urbanista, malarz był czołowym przedstawicielem modernizmu. 27 sierpnia minęła kolejna rocznica jego śmierci. Michał Margański wprowadza nas do świata  konferencji Digital Cultures. Jeden z pomysłów łączy konferencję w radiem. Wkrótce Ableton opublikuje na swojej stronie bibliotekę sampli opartą na nagraniach ze Studia Eksperymentalnego. Bibliotekę przygotował Marcin Staniszewski.

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał Margański, Jan Niebudek  
Data emisji: 8.09.2018 
Godziny emisji: 13.09, 14.09

Czytaj także

Chcę Ci powiedzieć coś

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2018 15:00
Kultura nad Rzeką Białą – koncerty na trawie – Ludzka Mozaika – Istota – Unsound.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Daru Pomorza

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2018 15:00
Nie pierwszy i (mamy nadzieję) nie ostatni raz nadajemy z Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współpraca

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 15:00
TIFF Festiwal – Warsaw Gallery Weekend – Talenty Trójki 2018 – Pokonać mur – Project Room – Archeologia Fotografii – Le Corbusier – Ars Independent.
rozwiń zwiń