X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jesienne Przedwiośnie

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 15:15
Wydanie prosto z Ogrodu Saskiego, w związku z Narodowym Czytaniem. My czytamy, słuchamy i opowiadamy…
Przedwiośnie
"Przedwiośnie" Foto: Grzegorz Jakubowski/KPRP

Narodowe_Czytanie_2018_1200x660.jpg
Narodowe Czytanie - serwis specjalny

Zapraszamy, polecamy. Agnieszka Obszańska poleca 10 Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów czyli Festiwal Dziwnie Fajne, impreza która od 2009 do 2016 roku odbywała się w Bytomiu, a od 2017 roku ma miejsce w Katowicach. W niedzielę (9 września) ulicami Katowic przemaszeruje plejada superbohaterskich postaci, wraz z Orkiestrą Rebel Babel, a wieczorem koncerty, koncerty, koncerty… Wszystko u nas opowiada Jakub WesołowskiAgnieszka Szydłowska zaprasza na na czytanie… za tydzień! Też w Warszawie, mieszkańcy zostali zaproszeni przez TR Warszawa do współnego czytania "Innych Ludzi" Doroty Masłowskiej. 15 września Plac Defilad od 17! O pomyśle opowiada dyrektor – reżyser Grzegorz Jarzyna.

Tu można wysłuchać pierwszej godziny RDK z 8 września 2018 >>>

Tu można wysłuchać drugiej godziny RDK z 8 września 2018 >>>

Zatrzymujemy się na dłuższą chwilę we Wrocławiu, gdzie trwa TIFF Festival. Wydarzenie u którego podstaw stoi fotografia, a jednocześnie poszerzające pole tego medium. 8. edycja TIFFa ruszyła w czwartek i już możemy oglądać 9 wystaw i wybierać spośród 40 wydarzeń. TIFF Festival co roku zmienia swoją formułę, co koresponduje z założeniem postrzegania fotografii jako medium istniejącego w różnych kontekstach. Tegorocznym hasłem jest "Współpraca". Organizatorzy zaprosili szereg kuratorów zewnętrznych, ale również swoich partnerów z galerii, aby wspólnie odpowiedzieć na pytania: Jak zmieniają się formy współpracy na poziomie cyfrowych społeczności? Na czym polega współpraca artystów w zakresie tworzenia przez niego dzieła? Jak można współdziałać z różnymi instytucjami bądź różnymi mediami? Odpowiedzi szukajcie na TIFF Festivalu, a Agnieszka Obszańska pomaga przedrzeć się przez gąszcz wystaw i wydarzeń.

Znamy już finalistów naszego konkursu Talenty Trójki 2018 w kategorii Sztuki Wizualne, oto oni: Norbert Delman, Irmina Rusicka i Tomek Pawłowski! Cieszymy się razem z nimi i czekamy na finałową galę 10 września, a dziś spotkanie z ostatnim finalistą, tym razem o swojej pracy opowiada Tomek Pawłowski.

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Warszawę, Nieborów i Białystok. Anna Dudzińska przywołuje Le Corbusiera, człowieka, który jak mało który wpłynął na kształt (wygląd i ułożenie relacji) znanej nam rzeczywistości. Architekt, urbanista, malarz był czołowym przedstawicielem modernizmu. 27 sierpnia minęła kolejna rocznica jego śmierci. Michał Margański wprowadza nas do świata  konferencji Digital Cultures. Jeden z pomysłów łączy konferencję w radiem. Wkrótce Ableton opublikuje na swojej stronie bibliotekę sampli opartą na nagraniach ze Studia Eksperymentalnego. Bibliotekę przygotował Marcin Staniszewski.

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał Margański, Jan Niebudek  
Data emisji: 8.09.2018 
Godziny emisji: 13.09, 14.09

Czytaj także

Chcę Ci powiedzieć coś

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2018 15:00
Kultura nad Rzeką Białą – koncerty na trawie – Ludzka Mozaika – Istota – Unsound.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Daru Pomorza

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2018 15:00
Nie pierwszy i (mamy nadzieję) nie ostatni raz nadajemy z Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współpraca

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 15:00
TIFF Festiwal – Warsaw Gallery Weekend – Talenty Trójki 2018 – Pokonać mur – Project Room – Archeologia Fotografii – Le Corbusier – Ars Independent.
rozwiń zwiń