Adoptujemy pszczoły!

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 12:38
Memory- Ikona- Adoptuj pszczołę - Wojciech Plewiński- Jazz Gamboree- Gombrowicz- Teatr
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay

Agnieszka Obszańska poleca MEMORY- koncert  ku pamięci islandzkiego kompozytora i autora muzyki filmowej Jóhanna Jóhannssona. "Memory" po raz pierwszy można było usłyszeć na zakończenie tegorocznego festiwalu UNSOUND w Krakowie, a teraz  kolejna okazja: 31 października w katowickim NOSPRze. Wezmą w nim udział SINFONIETTA CRACOVIA oraz przyjaciele kompozytora, współpracownicy, fani oraz artyści, których Jóhannsson cenił: RESINA, SAM SLATER, ERIK SKODVIN, ROBERT AIKI AUBREY LOWE.
U nas opowiada Małgorzata Płysa z festiwalu UNSOUND. Agnieszka Szydłowska wspólnie z Moniką Marciniak z Muzeum Okręgowego w Koninie zapraszają na wystawę "Ikona", której kuratorami są - w pewnym sensie, co wyjaśnimy- przemytnicy dzieł sztuki...

Naszym gościem jest Kasia Jagiełło, wyjątkowa aktywistka, z ramienia Greenpeace Polska koordynatorka kampanii "Adoptuj pszczołę". Bo aby skutecznie pomagać pszczołom musimy działać razem!

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 20 października >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 20 października >>>

Jan Niebudek zaprasza nas do teatru: "Drach" Szczepana Twardocha trafia do Teatru Ziemi Rybnickiej a w warszawskim Teatrze Studio "Łaknąć" Sarah Kane w reżyserii Radosława B.Maciąga.


materiały promocyjne materiały promocyjne

Jesteśmy też blisko teatru, bardzo blisko.To teatr widziany oczami znakomitego fotografa, Wojciecha Plewińskiego. Przez ten świat przeprowadzi nas album fotograficzny „Plewiński. Na scenie”, który ma charakter zarazem fotograficzny i dokumentalny. Jego celem jest jak najlepsze ukazanie rozległości dokumentacji stworzonej przez Artystę, jedynej w swoim rodzaju na terenie Polski, obejmującej ponad osiemset spektakli wystawionych od 1959 roku przez kolejne półwiecze, a jednocześnie przemiany języka wizualnego teatru w tym okresie. Album zawiera około dwustu fotografii i prezentuje zdjęcia z około 50 spektakli. Trudno od nich oderwać wzrok. Dziś naszym przewodnikiem po zdjęciach teatralnych Plewińskiego jest Wojciech Nowicki.

Michał Margański ponownie spogląda w stronę Jazz Jamboree, tym razem przywołując festiwal poprzez towarzyszące mu, od lat, plakaty. A my mamy zaproszenia na koncerty!

Przypominamy o trwającym plebiscycie 100 książek na 100 lecie odzyskania niepodległości. Zachęcamy do głosowania i jak zawsze - do CZYTANIA. Dla naszych słuchaczy mamy dzisiaj książki Witolda Gombrowicza : "Trans-Atlantyk", "Opętani" i ""Bakakaj" a wszystkie od Wydawnictwa Literackiego.

na FB 24/7

*** 

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek  
Data emisji: 20.10.2018 
Godziny emisji: 13.09, 14.08