X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdzie jest?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 15:05
Ta miłość, chodząca bezkarnie. Ależ pięknie śpiewa Janusz Prusinowski!
Czy To Jest
Czy To JestFoto: Agata Borowa

Okładka płyty Janusza Prusinowskiego i jego Kompanii - "Po śladach" Okładka płyty Janusza Prusinowskiego i jego Kompanii  "Po śladach"

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Szydłowska zabiera nas do Wrocławia, na ostatnie w tym roku spotkanie w ramach CreativeMorningsWRO. Gościem będzie Bente Kahan a tematem tradycja. Podczas spotkania bedzie można wspomóc akcję "Pomoc nie gryzie" w ramach której zbierane są koce i żywność dla zwierzaków z wrocławskiego Schroniska TOZ. Agnieszka Obszańska wybrała nową płytę Janusza Prusinowskiego i jego Kompanii – "Po śladach". Płytę omówimy z Januszem Prusinowskim we własnej osobie! Dzisiaj w Warszawie premierowy koncert – w Bemowskim Centrum Kultury

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 15 grudnia >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 15 grudnia >>>

Przenosimy się do Krakowa, gdzie jeszcze do jutra trwa Międzynarodowy Festiwal Teatralny BOSKA KOMEDIA. "Boska" tradycyjnie już podsumowuje sezon teatralny, pokazując wyselekcjonowane spektakle z całego roku. Przed nami jeszcze pokazy spektakli, spotkania, a dziś późnym wieczorem dowiemy się, kto zdobędzie statuetki Boskiego Komedianta w dziewięciu kategoriach: za najlepsze przedstawienie, najlepszy zespół, reżyserię, muzykę, scenografię oraz za najlepsze pierwszo i drugoplanowe role kobiece i męskie. W tym roku w konkursie walczy 13 spektakli, a festiwal śledzi Agnieszka Obszańska.

11. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia 2018 11. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia 2018

Michał Margański przedstawia koncepcję sztuki Agaty Borowej, oglądając z autorką wystawę jej prac, która właśnie otwiera się w warszawskiej Zachęcie. Na wystawie w Miejscu Projektów Zachęty pokazane są obrazy oraz działania naścienne otwierające nowy etap w twórczości Borowej. Prace przyjmą formę iluzjonistycznych zagnieceń, załamań faktur, które optycznie zaburzają przestrzeń galerii.

Czas na kolejne kulturystyczne spotkanie, tym razem Ewa Langer - Kulturystka 2017. Nasze uzasadnienie brzmiało tak: "za pracę u podstaw, działania, które otwierają ciała i umysły, za obozy rockowe dla nastolatek, dziewczyn i kobiet. Za otwartość, walkę ze stereotypami i efekty działań, których można posłuchać na koncertach i płytach", a dziś słuchamy Ewy Langer.

Jan Niebudek przygotował dla nas przegląd premier teatralnych, zaś z Agnieszką Obszańską mkniemy przez świat wydarzeń kulturalnych w telefonicznym skrócie. Dzisiaj Katowice, Tarnów i Gdańsk. A Anna Dudzińska ma dla nas opowieść o domach ze słomy…

na FB 24/7

*** 

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek  
Data emisji: 15.12.2018 
Godziny emisji: 13.09, 14.09

Czytaj także

Zderzenie

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 15:00
Wielka Wojna – Zderzenie Teatralne – Kulturysta Michał Szlaga – Ambient – Etiuda i Anima – Opera dla Głuchych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sąsiedztwo

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 15:00
Stanisław Grzesiuk- Radio Azja- Kazimierz Mann- Agnieszka Pajączkowska- ASP - Coming Out
rozwiń zwiń

Czytaj także

My czytamy!

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 15:00
Dzisiaj bardzo dużo czytamy. A poza tym teatr, koncerty i nasz Kulturysta 2012 – Daniel Rycharski.
rozwiń zwiń