X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Final Call!

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 12:39
Trafostacja – Przegląd Filmów o Sztuce – A co wyście myślały – Czarny pokój i inne pokoje – Triennale Designu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/27707/rynasiewiczmariusz

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska poleca wystawę Pawła Jarodzkiego w Trafostacji Sztuki w Szczecinie. Wystawa składa się z instalacji site-specific przygotowanej dla największej przestrzeni wystawienniczej TRAFO. Wieloelementowa praca powstała w charakterystycznej dla artysty metodzie DIY, gdzie Jarodzki posługuje się szablonem i cytatem, więcej opowiada Stanisław Ruksza. Agnieszka Szydłowska zaprosiła do rozmowy Urszulę Dubowską a tematem będzie nadchodząca odsłona Przeglądu Filmów o Sztuce w Zakopanym. Tegoroczna odsłona zacznie się 10 kwietnia ale teraz przypominamy o trwającym naborze filmów! Niezbędne informacje na stronie festiwalu! 


"A co wyście myślały? Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi", Wydawnictwo Poznańskie "A co wyście myślały? Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi", Wydawnictwo PoznańskieCzytamy "A co wyście myślały? Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi" Aleksandry Zbroi i Agnieszki Pajączkowskiej (naszej Kulturystki!). To zbiór bardzo ciekawych rozmów z kobietami mieszkającymi na mazowieckich wsiach. Bez tezy, moralizatorstwa i spojrzenia "z góry" autorki przemierzają kolejne wsie pytając o to jak żyją, co myślą o pracy, religii, polityce, programie 500 plus, o macierzyństwie i wielu innych kwestiach. To świetna książka łamiąca stereotypy o polskiej wsi, nie tylko mazowieckiej. U nas o książce opowiadają autorki - Agnieszka Pajączkowska i Aleksandra Zbroja. 

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 2 marca 2019 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 2 marca 2019 >>>

Odwiedza nas Adrian Chorębała. To ten moment w roku, w którym możemy sprawdziwić jak funkcjonowało połączenie na linii muzyka- sztuki wizualne w roku 2018. Mówiąc precyzyjnie – jakie okładki i jakie pomysły graficzne towarzyszyły płytom wydanym w zeszłym roku. Oddając głos organizatorom konkursu Cover awArts: "Cover awArts co roku odkrywa najlepszy polski dizajn muzyczny. Dzięki waszym głosom i głosom ludzi ze świata muzyki i sztuki wyłaniamy najlepsze okładki i podróżujemy po Polsce pokazując Wam je z bliska."

Wspólnie z Janem Niebudkiem wyprawiamy się do Mediolanu. Właśnie rozpoczęło się tam 22 Triennale Designu. Jest bardzo dużo czasu by zaplanować obejrzenie wystaw - prezentowane są do 1 września. W centrum tegorocznej odsłony jest natura a dokładnie - natura zepsuta. Czy da się ją jeszcze ocalić? Czy da się to zrobić dzięki pomysłom projektantów? Oczywiście szczególnie zapraszamy do polskiego pawilonu :) 


"Czarny pokój i inne pokoje", Wydawnictwo FUND. AUTOMATOPHONE "Czarny pokój i inne pokoje", Wydawnictwo FUND. AUTOMATOPHONE

Michał Margański wspólnie z Michałem Mendykiem wprowadzają nas w świat książki "Czarny pokój i inne pokoje". To pierwsza z serii książek poświęconych Studiu Eksperymentalnemu Polskiego Radia (SEPR), jaką od 2018 roku opracowuje Fundacja Automatophone wraz z Muzeum Sztuki w Łodzi. W dalszej kolejności ukażą się m.in. tytuły poświęcone Józefowi Patkowskiemu i Eugeniuszowi Rudnikowi.

W telefonicznym skrócie mkniemy z Agnieszką Obszańską przez Częstochowę, Gliwice i Białystok. Premiery teatralne Jana Niebudka to zaproszenie na Teatrotekę, do Teatru Dramatycznego w Białymstoku i propozycje Teatru Dramatycznego w Warszawie oraz Teatru Słowackiego w Krakowie.

na FB jesteśmy 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek  
Data emisji: 2.03.2019 
Godziny emisji: 13.07, 14.06

Czytaj także

Szczyrkujemy

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 11:26
Szczyrk – Snow Fest – Magdalena Grzebałkowska vs. Komeda – Koronki – Joszko Broda – Mim – Antoni Gluza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powoli

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 13:00
Soundlab – Festiwal Danuty Szaflarskiej – Daniel Jacewicz – Tatuażysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaraz, obok

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 15:00
Kusoki Świętokrzyskie – Zimna wojna – Zamek Cieszyn – August Zamoyski – Roztopy – Mirosław Turek.
rozwiń zwiń