X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kolosy

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 15:00
Kolosy w Gdyni – Jadwiga Grabowska w Nowym Jorku – Ethniesy w Bydgoszczy – Zasoby w Poznaniu.
.
.Foto: materiały promocyjne

Okładka książki "Dni bez końca" Okładka książki "Dni bez końca"

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska poleca ETHNIESY w Bydgoszczy, czyli 7. Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej. To okazja, by poznać bardzo różnorodną muzykę tradycyjną z różnych regionów Polski i nie tylko. Na scenie pojawią się muzycy, którzy pełnymi garściami czerpią z dorobku kultury ludowej, przefiltrowują ją przez współczesną wrażliwość i doświadczenia. Opowiada Jarosław Jaworski. Agnieszka Szydłowska wspólnie z Michałem Dudą zapraszają do… Nowego Jorku! To tam właśnie, w cenionej galerii Center for Architecture trwa wystawa wybitnej architektki polskiego modernizmu, Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak. Przez trzy miesiące można zobaczyć projekty i rysunki autorki. Nie zabraknie archiwalnych i współczesnych fotografii, filmów oraz modeli najciekawszych obiektów – zarówno zrealizowanych, jak i tych, które na zawsze pozostały jedynie koncepcją. A wszystko zaczęło się w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Odwiedza nas Paulina Wilk. Mamy o czym rozmawiać - działalność Big Book Cafe została ostatnio doceniona Wdechą a do tego nadchodzi kolejna edycja Big Book Festival.

Ruszamy do Poznania, gdzie od 12 do 15 marca odbędą się targi designu i spotkania z projektantami ARENA DESIGN. W programie znajdziemy m.in.: wystawę "Zasoby. Od materiałów do produktów".To opowieść o początkach produktów, o budulcu, o materii, z której powstają rzeczy. O polskim przemyśle. Przedstawia kilka obiektów obrazując drogę, jaką przeszedł materiał, by stać się tym, co nazywamy produktem. O "Zasobach" opowiada Agata Nowotny – kuratorka wystawy. 

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 9 marca 2019 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 9 marca 2019 >>>


Michał Margański wspólnie z Norbertem Borzymem przybliżają postać zmarłego niedawno Keith'a Flinta. Frontmen grupy The Prodigy początkowo był tancerzem i MC, który stworzył koncertowe wcielenie zespołu. Charakterystyczny w każdym wymiarze. To on wprowadził punkowe elementy do stylu The Prodigy – a to tylko początek fenomenu tego artysty. To także opowieść (kolejna w ostatnich miesiącach) o walce jaką prowadzą niektórzy z nas. Depresja to choroba demokratyczna. Być może – nie wiedząc o tym – codziennie spotykamy ludzi toczących z nią własną walkę. Pewnie naiwnie brzmi wezwanie to uważności i troski o innych, ale właśnie tego bardzo nam wszystkim potrzeba.

Jan Niebudek przygotował dla nas wybór premier teatralnych oraz opowieść o książce. Tym razem czytamy "Dni bez końca" Sebastiana Barrego. Głośna, przejmująca powieść dwukrotnego finalisty Nagrody Bookera, za którą otrzymał prestiżową Costa Award, po raz drugi w karierze!

A ponieważ Agnieszka Obszańska odpoczywa dzisiejszy przegląd wydarzeń w telefonicznym skrócie przygotowała dla nas Wioletta Myszkowska! Jedziemy do Gdyni, Gorzowa Wielkopolskiego i do Lublina. A Paweł Drozd nadaje z Kolosów!

Na FB 24/7

do usłyszenia!

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał Margański,  Wioletta Myszkowska i Jan Niebudek  
Data emisji: 9.03.2019 
Godziny emisji: 13.08, 14.07


Czytaj także

Powoli

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 13:00
Soundlab – Festiwal Danuty Szaflarskiej – Daniel Jacewicz – Tatuażysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Final Call!

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 12:39
Trafostacja – Przegląd Filmów o Sztuce – A co wyście myślały – Czarny pokój i inne pokoje – Triennale Designu.
rozwiń zwiń