X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co nam się podoba

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 15:00
Kluki – Miesiąc Fotografii – Festiwal Szkół Teatralnych – Soniamiki i ra – Eklektik Session – Taśmy rodzinne.
Joanna Helander, Baby patrzą, Ruda Śląska, 1977  Joanna Helander
Joanna Helander, Baby patrzą, Ruda Śląska, 1977 © Joanna HelanderFoto: Joanna Helander

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska poleca wyprawę do małej, pomorskiej wioski Kluki, gdzie mieści się Muzeum Wsi Słowińskiej. Tam, od 25 lat, "majówka" oznacza jedno… "Czerne Wesele"! To wydarzenie przypominające, starą słowińską tradycję. Jaką? O tym opowiada Henryk Soja – kierownik muzeum w Klukach. Agnieszka Szydłowska wybrała 37. Festiwal Szkół Teatralnych, który 6 maja rozpoczyna się w Szkole Filmowej w Łodzi. O festiwalu, studentach i teatrze opowiada u nas Rektor Filmówki – Mariusz Grzegorzek.

Dziś ogłaszamy, po raz pierwszy, program Miesiąca Fotografii w Krakowie! Joanna Gorlach – dyrektorka programowa festiwalu oprowadza nas po wystawach nadchodzącej 17. edycji MF i opowiada o tegorocznym temacie przewodnim, który brzmi "Co nam się podoba". Zapowiedzią festiwalu i wprowadzeniem do Programu Głównego są cztery wystawy, które można już oglądać w Krakowie. W ramach "małego otwarcia" możemy już zaglądać do MOCAKa, Galerii Bunkier Sztuki i Muzeum Fotografii (Strzelnica), które startuje z wystawą "Chmury" kuratorowaną przez Wojciecha Nowickiego, otwarcie już dziś o gody. 18.00. Oficjalne Miesiąc Fotografii rusza już 24 maja i potrwa do 23 czerwca.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 27 kwietnia 2019 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 27 kwietnia 2019 >>>

Odwiedza nas Zosia Mikucka, która wydaje płyty pod pseudonimem Soniamiki. Ostatnio Zosia eksperymentuje z ciekawą formą prezentowania własnej muzyki. Otóż rysuje serial..."Laura". Kolejne odcinki pojawiają się co miesiąc. Porozmawiamy o tym kreowanym świecie, a przy okazji zaprosimy na warszawski koncert, który już dzisiaj – w Klubokawiarni Towarzyska.

Plakat promujący Miesiąc Fotografii w Krakowie Plakat promujący Miesiąc Fotografii w Krakowie

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Gorzów, Konin i Tarnów. Michał Margański wprowadza nas w świat warszawskiej odsłony Eklektik Session. A dokładnie Before Eklektik Session 2019. W Warszawie zagra nowojorski duet Paris Monster oraz polsko-szwajcarsko-austriackie trio Hang Em High. Koncertom towarzyszyć będzie inauguracja kolejnej serii fotografii z cyklu Eklektik Portraits autorstwa Grzegorza Gołębiowskiego. Eklektik Session 2019 odbędzie się w dniach 4-6 października we Wrocławiu, tradycyjnie, w unikatowych lokalizacjach miasta. Hasłami przewodnimi tegorocznej odsłony są pojęcia Domu i Tożsamości [Home & Identity]. Mamy zaproszenia na dziś!

Jan Niebudek przygotował dla nas przegląd wydarzeń teatralnych. Wspominamy Nowy Teatr w Warszawie, Teatr Żeromskiego w Kielcach i Teatr Polonia. A do tego lekturę. Maciej Marcisz napisał "Taśmy rodzinne". W opisie wydawcy to "przezabawna książka, która momentami porusza do łez. To historia, która może dotyczyć każdego z nas. Opowieść o pieniądzach i o tym, jak bardzo mogą podzielić, zdobywaniu fortun nowobogackich, sztucznym poczuciu wyjątkowości i skutkach manipulowania wspomnieniami. Przede wszystkim o tym, czego nie wiemy, o cudzej rodzinie i pewnej taśmie VHS". Jak jest? Sprawdzamy z Janem Niebudkiem.

na FB jesteśmy 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek 
Data emisji: 27.04.2019 
Godziny emisji: 13.08, 14.08