X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzień

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 15:00
Solidarity – Canti Spazializatti – Zakopiańska Kolekcja Sztuki – Noc Kultury – Festiwal Teatralny Bez Granic – Grand Prix Komeda – Wyspa – Świętujemy Wolność!
Unsound 2019
Unsound 2019Foto: mat. promocyjne

Zapraszamy, polecamy! Agnieszka Obszańska spogląda w stronę Krakowa i festiwalu UNSOUND, który ogłosił już temat przewodni tegorocznej edycji, część programu dziennego oraz pierwszych artystów, którzy pojawią się na festiwalu. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem SOLIDARITY i potrwa od 6 do 13 października, a szczegóły ujawnia u nas Małgorzata Płysa.

Tutaj można posłuchać pierwszej godziny RDK z dnia 1 czerwca >>>

Tutaj można posłuchać drugiej godziny RDK z dnia 1 czerwca >>>

Agnieszka Szydłowska powraca do Zakopanego i poleca wystawę "Zakopiańska Kolekcja Sztuki Galerii Pegaz i Miejskiej Galerii Sztuki". Miejska Galeria Sztuki po raz pierwszy udostępnia szerokiemu gronu odbiorców niezwykle bogaty zbiór sztuki polskiej gromadzony w ciągu kilku dekad. Całość prezentacji tworzą dwa będące ze sobą w chronologicznej i estetycznej relacji zbiory sztuki, a my zachęcamy do odwiedzin Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem. 

Grand Prix Komeda Grand Prix Komeda

Odwiedzają nas Sebastian Górski i Łukasz Maciejewski, by opowiedzieć o Grand Prix Komeda – festiwalu, który już od 2 do 8 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim zaproponuje filmy, muzykę, spotkania, konkursy, koncerty, wystawy, warsztaty, debatę i wiele innych wydarzeń. Festiwalowi patronuje Krzysztof Komeda, który w Ostrowie Wielkopolskim spędził młodość. Na festiwalu zobaczymy także pozakonkursowe filmy fabularne, dokumentalne i muzyczne. Publiczność zobaczy filmy, do których muzykę skomponował Krzysztof Komeda. Inne akcenty związane z patronem festiwalu to wystawa zdjęć m.in. Marka Karewicza, debata z udziałem gości dotycząca spuścizny muzycznej Krzysztofa Komedy czy plenerowa akcja "Spacer ostrowskimi śladami Komedy". Zapraszamy!

Z Michałem Margańskim zaglądamy do Domu Spotkań z Historią w Warszawie i "Świętujemy Wolność", czyli 30. rocznicę 4 czerwca 1989 roku. W programie m.in. koncert "Wybraliśmy Wolność. SMOLIK x Goście", wystawa zdjęć "Przełom w kadrze 1989" czy debata o wolności w kulturze. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, a o tym wszystkim opowiada Kinga Sochacka.

"Wybraliśmy Wolność" "Wybraliśmy Wolność"

Co jeszcze? Jan Niebudek zabiera nas do teatrów i rozmawia z Żanną Słoniowską, autorką książki "Wyspa", a w telefonicznym skrócie mkniemy do LublinaWrocławia i Cieszyna

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Obszańska, Agnieszka SzydłowskaMichał MargańskiJan Niebudek 
Data emisji: 1.06.2019 
Godziny emisji: 13.09, 14.08