Dzień

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 15:00
Solidarity – Canti Spazializatti – Zakopiańska Kolekcja Sztuki – Noc Kultury – Festiwal Teatralny Bez Granic – Grand Prix Komeda – Wyspa – Świętujemy Wolność!
Unsound 2019
Unsound 2019Foto: mat. promocyjne

Zapraszamy, polecamy! Agnieszka Obszańska spogląda w stronę Krakowa i festiwalu UNSOUND, który ogłosił już temat przewodni tegorocznej edycji, część programu dziennego oraz pierwszych artystów, którzy pojawią się na festiwalu. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem SOLIDARITY i potrwa od 6 do 13 października, a szczegóły ujawnia u nas Małgorzata Płysa.

Tutaj można posłuchać pierwszej godziny RDK z dnia 1 czerwca >>>

Tutaj można posłuchać drugiej godziny RDK z dnia 1 czerwca >>>

Agnieszka Szydłowska powraca do Zakopanego i poleca wystawę "Zakopiańska Kolekcja Sztuki Galerii Pegaz i Miejskiej Galerii Sztuki". Miejska Galeria Sztuki po raz pierwszy udostępnia szerokiemu gronu odbiorców niezwykle bogaty zbiór sztuki polskiej gromadzony w ciągu kilku dekad. Całość prezentacji tworzą dwa będące ze sobą w chronologicznej i estetycznej relacji zbiory sztuki, a my zachęcamy do odwiedzin Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem. 

Grand Prix Komeda Grand Prix Komeda

Odwiedzają nas Sebastian Górski i Łukasz Maciejewski, by opowiedzieć o Grand Prix Komeda – festiwalu, który już od 2 do 8 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim zaproponuje filmy, muzykę, spotkania, konkursy, koncerty, wystawy, warsztaty, debatę i wiele innych wydarzeń. Festiwalowi patronuje Krzysztof Komeda, który w Ostrowie Wielkopolskim spędził młodość. Na festiwalu zobaczymy także pozakonkursowe filmy fabularne, dokumentalne i muzyczne. Publiczność zobaczy filmy, do których muzykę skomponował Krzysztof Komeda. Inne akcenty związane z patronem festiwalu to wystawa zdjęć m.in. Marka Karewicza, debata z udziałem gości dotycząca spuścizny muzycznej Krzysztofa Komedy czy plenerowa akcja "Spacer ostrowskimi śladami Komedy". Zapraszamy!

Z Michałem Margańskim zaglądamy do Domu Spotkań z Historią w Warszawie i "Świętujemy Wolność", czyli 30. rocznicę 4 czerwca 1989 roku. W programie m.in. koncert "Wybraliśmy Wolność. SMOLIK x Goście", wystawa zdjęć "Przełom w kadrze 1989" czy debata o wolności w kulturze. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, a o tym wszystkim opowiada Kinga Sochacka.

"Wybraliśmy Wolność" "Wybraliśmy Wolność"

Co jeszcze? Jan Niebudek zabiera nas do teatrów i rozmawia z Żanną Słoniowską, autorką książki "Wyspa", a w telefonicznym skrócie mkniemy do LublinaWrocławia i Cieszyna

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka Obszańska, Agnieszka SzydłowskaMichał MargańskiJan Niebudek 
Data emisji: 1.06.2019 
Godziny emisji: 13.09, 14.08