X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Światy

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 15:00
TIFF Festival – Multi Art – Burónka – Muzyka na Szczytach – Warsaw Preview – Bob Honey robi swoje – Opętani Literaturą – Parzybroda – Integracja Ty i Ja.
Fragment plakatu promującego TIFF Festival 2019
Fragment plakatu promującego TIFF Festival 2019Foto: mat. organizatora

Zaczynamy, polecamy!

Agnieszka Obszańska zaprasza nas do Wrocławia, gdzie 4 września startuje TIFF Festival. To wydarzenie, które wyrosło z fotografii, ale na przestrzeni lat poszerzyło pole swoich zainteresowań na inne dziedziny sztuki, stając się festiwalem multidyscyplinarnym. "Światy" to tegoroczne hasło wrocławskiego festiwalu, który skupi uwagę na przyglądaniu się naszej rzeczywistości przez pryzmat innych światów. U nas o tegorocznej edycji TIFF Festival opowiedział Maciej Bujko.

"Wonderland" Xue Jiang "Wonderland" Xue Jiang

Agnieszka Szydłowska poleca 13 Multi Art Festiwal w Kaliszu. To międzynarodowy wachlarz imprez kulturalnych, który łączy wydarzenia muzyczne, taneczne, teatralne, działania plastyczne i multimedialne, a opowiedziała o nich Ewelina Knajdek-Marcinkowska.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 31 sierpnia >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 31 sierpnia >>>

Na Kurpiowszczyznę ruszyliśmy z BURÓNKĄ, zespołem zrodzonym z fascynacji tradycją wokalną Kurpiów z Puszczy Zielonej oraz poszukiwań własnego języka wyrazu. Początek dała Burónce wokalistka, śpiewaczka i muzykoterapeutka Olga Stopińska oraz harmonista-aranżer Mateusz Wachowiak. Do powstającego zespołu zaprosili perkusjonalistę Mateusza Sieradzana. Rok po bardzo udanym debiucie scenicznym dołączył do nich kontrabasista Mateusz Woźniak i tak narodziła się BURÓNKA w obecnym kształcie. Grają własne, współczesne interpretacje pieśni kurpiowskich pochodzących przede wszystkim z przekazu ustnego od Mistrzyni Olgi – Bronisławy Świder oraz Śpiewaczek ze wsi Bandysie – Antoniny Deptuły i Marianny Kuty, o czym opowiedziała nam Olga Stopińska. BURÓNKA marzy o wydaniu swojej pierwszej płyty, o czym więcej poczytamy tutaj.

Zespół Burónka Zespół Burónka

Ruszyliśmy też do Zakopanego na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej "Muzyka na szczytach" to wydarzenie muzyczne organizowane nieprzerwanie od 2009 roku przez Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem. Tatry od zawsze stanowiły inspirację dla wielkich kompozytorów: Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego czy Wojciech Kilara. Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza postanowiło podjąć próbę przywrócenia Zakopanemu dawnej świetności, zapraszając tutaj wybitnych artystów. O tegorocznej edycji festiwalu "Muzyka na szczytach" opowiedzieli Karolina Tomasik i Jakub Sztencel.

Michał Margański zaprosił nas na Warsaw Preview (of new art works) 2019 w warszawskiej Królikarni, a Jan Niebudek przeprowadził nas przez premiery teatralne i…debiut literacki Seana Penna "Bob Honey robi swoje".

Okładka książki "Bob Honey  robi swoje" Seana Penna, wyd. Wydawnictwo Literackie Okładka książki "Bob Honey robi swoje" Seana Penna, wyd. Wydawnictwo Literackie

W Telefonicznym Skrócie pomknęliśmy przez Białe Błota, KoszalinRadom i Wsolę

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka ObszańskaAgnieszka Szydłowska, Michał MargańskiJan Niebudek
Data emisji: 31.08.2019 
Godziny emisji: 13.09, 14.10


Czytaj także

Centrala

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 15:00
Literacki Sopot – Symfonia Fabryki Ursus – Patrząc na Wschód – Nazywam się Stephen Florida – Ł Festiwal – 20. Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu – Sanatorium Dźwięku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzisiaj jeszcze tańczę...

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 15:00
Do ostatniego dnia wakacji, do ostatniego tchu – festiwale :)
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadal festiwalowo...

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 15:00
Niemapa – Parzybroda – Solanin – Warszawa Singera – Światłoczuły modernizm – kobiety Mansona.
rozwiń zwiń