X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tropicale

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 15:00
Z bliska/Z daleka – Nakład własny – Nowe Formy Teatru – Tropicale – Lalka też człowiek – Jazz Jamboree.
Zdjęcie z książki Tropicale  K.  Jędrzejewskiej-Szmek i Ł. Gniadka
Zdjęcie z książki "Tropicale" K. Jędrzejewskiej-Szmek i Ł. GniadkaFoto: Władysław Michał Zaleski

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska poleca mapę "Z bliska/Z daleka", czyli polsko-angielski przewodnik po poznańskim street-arcie. To 94 powody, by wyjść z domu i odkryć zupełnie nowe oblicze Poznania – 68 punktów z muralami i graffiti, 17 działających reklam neonowych oraz 9 starych szyldów i napisów reklamowych, a o mapie opowiada u nas Tomasz Bombrych.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 5 października >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 5 października >>>

Agnieszka Szydłowska wybrała Nakład własny #2. To druga edycja wydarzenia organizowanego przez Fundację Kultury Wizualnej Chmura, którego celem jest popularyzacja niezależnego artystycznego rynku wydawniczego oraz metod jego archiwizowania i bezpłatnego upowszechniania.

Mural przy ul. Szewskiej w Poznaniu Mural przy ul. Szewskiej w Poznaniu

Naszym gościem jest dzisiaj Krzysztof Popiołek z Mazowieckiego Instytutu Kultury koordynujący projekt Nowe Formy Teatru. Ma to być miejsce swobodnego poszukiwania nowych form artystycznego wyrazu w złożonej rzeczywistości. Inaugurację projektu rozpocznie wykład napisany specjalnie na tę okazję przez Olgę Tokarczuk pt. "Bezradność narracyjna". Nowa dolegliwość ludzkości? Następnie odbędzie się rozmowa z udziałem zaproszonych reżyserów teatralnych i filmowych.

Plakat promujący projekt "Nowe Formy Teatru" Plakat promujący projekt "Nowe Formy Teatru"

Agnieszka Obszańska zabiera nas w tropikalną podróż wraz Krystyną Jędrzejewską-Szmek i Łukaszem Gniadkiem – autorami książki "Tropicale". To nieco przewrotna, wielowarstwowa opowieść, która wychodzi od pewnej gigantycznej kolekcji. Tytuł książki wziął się od nazwy kolekcji rycin pochodzących z przełomu XIX i XX w. przedstawiających rośliny, które zgromadził jeden z najsłynniejszych polskich duchownych – ksiądz Władysław Michał Zaleski, zwany "ojcem kleru indyjskiego". Wydawnictwo nawiązuje do klasycznych albumów botanicznych, prowadząc jednocześnie grę z konwencją takiej formy. Zastosowana w niej została oprawa japońska, w której wewnętrzne strony kartek kryją drugą, równoległą historie. Książka prezentuje niewielki wycinek liczącej ponad trzydzieści tysięcy rycin kolekcji Flore Tropicale, jednocześnie czyniąc z tego pretekst do spojrzenia w przeszłość na skomplikowane relacje między Europą i Orientem na styku kultur i cywilizacji. Odrywanie kolejnych warstw i znaczeń w "Tropicalach" to fascynująca przygoda!

 "Tropicale"  K.  Jędrzejewskiej-Szmek i Ł. Gniadka "Tropicale" K. Jędrzejewskiej-Szmek i Ł. Gniadka

W telefonicznym skrócie mkniemy przez SzczecinRadomsko i Tarnów. Jan Niebudek przygotował dla nas przegląd wydarzeń teatralnych oraz zaproszenie na festiwal "Lalka też człowiek". To kolejna odsłona międzynarodowej imprezy, która prezentuje najlepsze spektakle lalkowe dla widzów dorosłych. Michał Margański także opowiada o wydarzeniu z długą tradycją. Dokładnie 60 lat kończy rozpoczynający się 24 października festiwal Jazz Jamboree. Mamy zaproszenia!

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka SzydłowskaAgnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek
Data emisji: 5.10.2019 
Godziny emisji: 13.09, 14.10

Czytaj także

Przemarsz Superbohaterów

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 15:00
Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów – Sopocianie – Noc Księgrań – Piłsudski – Kinomural.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Próba przeczekania wiatru

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 15:00
Psychedelic Jet Lag – urodziny Stanisława Lema – Galeria Archeologia Fotografii w Warszawie – Mała Gala 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych – Festiwal Górski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pozwólcie pieskom

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 15:00
Ninateka – Avant Art 2019 – nowa książka Bolesława Chromrego – CK ZAMEK – Eklektik Session.
rozwiń zwiń