X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Liścio-jazz-opad

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 12:33
Jazztopad – Blauka – 5 Smaków – Ars Cameralis – Narracje – teatr – I zaraz będzie po wszystkim.
Fragment plakatu Ars Cameralis
Fragment plakatu Ars CameralisFoto: mat. promocyjne

Festiwal 5 smaków Festiwal 5 smaków

W programie kino autorskie, gatunkowe, wielkie produkcje i te niezależne, a przede wszystkim filmy, których nie zobaczymy nigdzie indziej. U nas o festiwalu opowiada Jakub Królikowski. Agnieszka Szydłowska wspólnie z Georginą Tarasiuk i Piotrem Lewańczykiem przedstawia debiutancką płytę duetu Blauka oraz zaprasza na nadchodzące koncerty.

Już dziś w Katowicach startuje festiwal, który bardzo cenimy i któremu przyglądamy się od lat. ARS CAMERALIS na równi traktuje muzykę, literaturę i sztuki wizualne, które łączą się i przenikają tworząc spójną całość. Staranie dobrane elementy programu współgrają ze sobą i pozwalają odkrywać nowe znaczenia. W tym roku hasłem wywoławczym jest "Krzyk — wtajemniczenie ciszy" i to ono wyznacza festiwalowy rytm. O ARS CAMERALIS– z Markiem Zielińskim i Bartłomiejem Majzlem -  rozmawia Agnieszka Obszańska.

ARS Cameralis ARS Cameralis

…a w Gdańsku NARRACJE. To festiwal sztuki współczesnej prezentowanej w przestrzeni publicznej Gdańska. Prace artystyczne stają się tu nawigatorem miejskiej przygody: posługując się różnymi narzędziami, pozostają w bliskiej relacji z przestrzenią. Prowokują, interweniują i zrywają warstwy codzienności, by ujawnić ukryte znaczenia.NARRACJE każdego roku odbywają się w listopadzie (tym razem 15 i 16 listopada), zawsze w innej dzielnicy, która staje się punktem odniesienia dla kuratorów i inspiracją dla artystów. W tym roku jest to dzielnica Siedlce, a o Narracjach opowiadają Sylwia Szymaniak i Marta Bańka.

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 8 listopada >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 8 listopada >>>

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Gdańsk, Rybnik i Kraków. Jan Niebudek przygotował dla nas przegląd wydarzeń teatralnych oraz lekturę. Czytamy "I zaraz będzie po wszystkim" Grzegorza Uzdańskiego. Narratorką powieści jest 80 letnia Jadzia, pensjonariuszka domu opieki. Odsłania przed nami momenty ze swojego życia, strzępki dzieciństwa i trudy dorosłości. Jej życie splata się z życiem młodego sanitariusza Tomka i czterdziestoletniej pielęgniarki Agaty… Michał Margański w swoim ulubionym jazzowym świecie :) Jedziemy do Wrocławia na Jazztopad!

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka SzydłowskaAgnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek
Data emisji: 9.11.2019 
Godziny emisji: 13.08, 14.08


Czytaj także

Babie lato

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 15:00
8. Foto Art Festival – Moje Zakopane – Polskie Projekty Polscy Projektanci – Stramer – Miles Davis.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z półki

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 16:58
Festiwal Sztuki Cyfrowej Patch Lab – Historia: Poszukaj – Mikromusic – SIC! BWA Wrocław – Tadeusz Kantor. Où sont les neiges d'antan – Festiwal Myśli Abstrakcyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 15:00
"Temat rzeka" w Bramie Poznania – Provinz Posen – Festiwal "Nówka Sztuka – Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.
rozwiń zwiń