X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rdzenny język

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 12:47
Etiuda i Anima – Dobry wilk – małe języki – Dziady – Formy Towarzyskie – Biennale Sztuki WRO.
Fragment plakatu promującego Festiwal Filmowy Własnymi Słowami
Fragment plakatu promującego Festiwal Filmowy "Własnymi Słowami"Foto: mat. promocyjne

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 23 listopada >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 23 listopada >>>

Zaczynamy, polecamy. Agnieszka Obszańska zaprasza do Gdyni szlakiem Festiwalu Formy Towarzyskie. Dziś i jutro finał przedsięwzięcia, którego osią stały się trzy interaktywne formy przestrzenne: świetlna, dźwiękowa i widokowa rozsiane w przestrzeni miejskiej. Same w sobie są intrygujące i warto ich poszukać, a na finał jeszcze specjalnie przygotowane spacery i warsztaty. O Formach Towarzyskich opowiada u nas Monika Gradzik. Agnieszka Szydłowska wybrała 9. Przegląd Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera. Wpisuje się on w obchody Międzynarodowego Tygodnia Wiedzy o Autyzmie i odbędzie się w dniach 29.11-1.12.2019. O programie opowiada nam Magdalena Wątrobińska, prezeska Zarządu Fundacji "Atypowa".

9 Przegląd Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera 9. Przegląd Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera (fot. mat. promocyjne)


Odwiedza nas Piotr Orzechowski, czyli Pianohooligan. Wraz ze swoim High Definition Quartet wydał właśnie płytę "Dziady". To unikalna próba muzycznej interpretacji II części dramatu Adama Mickiewicza, gdzie patetyczny, romantyczny kontekst ustępuje dynamicznemu ilustrowaniu wewnętrznych przeżyć i rozterek postaci z tekstu. Stworzone przez zaproszonych gości sety elektroniczne [Krzysztof Knittel, Igor Boxx, William Basinski, Robert Rich, Fennesz] przeciwstawione są fragmentom granym przez High Definition Quartet, przez co muzycznie oddany jest podział na ludzką i duchową sferę.

Piotr Orzechowski i Agnieszka Szydłowska Piotr Orzechowski i Agnieszka Szydłowska (fot. Polskie Radio)

Naszym gościem jest także dr Staszek Kordasiewicz z Artes Liberales [Uniwersytet Warszawski]. UNESCO ogłosiła 2019 Rokiem Rdzennych Języków. My rozmawiamy o inicjatywie UW dotyczącej zagrożeń dla tzw. małych języków. Inicjatywa przybrała formę festiwalu filmowego "Własnymi słowami" (29.11-1.12, Kinoteka, Warszawa). To pierwsza tego typu inicjatywa kulturalna w Polsce poświęcona rdzennym kulturom i językom. W ramach festiwalu zaprezentowanych zostanie 10 filmów z Polski i zagranicy. Ich wspólnym mianownikiem jest różnorodność językowa świata. Na ekranach Kinoteki zagoszczą m.in. tamazight (Afryka Północna), nawat (Salwador), tybetański, huitoto (południowa Kolumbia i północne Peru), jakucki, mixtecki (Meksyk), a także nahuatl  niegdyś główny język Azteków.

Festiwal "Własnymi słowami" Festiwal "Własnymi słowami" (fot. mat. promocyjne)


We Wrocławiu trwa wystawa ASPEKT! ASPEKT! To kolejna odsłona 18. Biennale Sztuki Mediów WRO: CZYNNIK LUDZKI, która tym razem koncentruje się na pracach wideo. Trzy specjalnie dobrane programy wideo, artyści z całego świata i sztuka mediów w najlepszym wydaniu – tego możemy się spodziewać zaglądając do WRO Art Center, a o wystawie opowiada Piotr Krajewski.

18. Biennale Sztuki Mediów WRO 18. Biennale Sztuki Mediów WRO (fot. mat. promocyjne)

Jan Niebudek przygotował dla nas przegląd wydarzeń teatralnych oraz książkę. Dzisiaj spotykamy się z literaturą faktu – książką "Dobry wilk" Larsa Berge. W telefonicznym skrócie mkniemy przez Opole, Radom i Kraków. Ryszard Jaźwiński nadaje prosto z festiwalu Etiuda i Anima w Krakowie.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda & Anima Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda & Anima (fot. mat. promocyjne)

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: Agnieszka SzydłowskaAgnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek
Data emisji: 23.11.2019 
Godziny emisji: 13.08, 14.08

Czytaj także

Sztuka

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 15:00
"Temat rzeka" w Bramie Poznania – Provinz Posen – Festiwal "Nówka Sztuka – Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liścio-jazz-opad

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 12:33
Jazztopad – Blauka – 5 Smaków – Ars Cameralis – Narracje – teatr – I zaraz będzie po wszystkim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Język kolażu

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 15:03
Serce Jamajki – Natalia Nykiel – Edward Hartwig – język kolażu – Mariusz Forecki – Camerimage.
rozwiń zwiń