Plebiscyt!

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 15:00
Nadszedł w końcu ten dzień – odpalamy Plebiscyt podsumowujący rok 2019!
Cover awArts 2019
Cover awArts 2019Foto: mat. promocyjne

Po pierwsze – Plebiscyt. Odpalamy dzisiaj głosowanie w trzech, tradycyjnych kategoriach. Najlepsza książka, płyta i wydarzenie roku 2019. My –  po awanturach i cichych dniach stworzyłyśmy listę nominowanych. Wyłonienie zwycięzców należy do was, do Państwa! Specjalny formularz już znajduje się na stronie audycji!

Tu można posłuchać pierwszej godziny RDK z 21 grudnia >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny RDK z 21 grudnia >>>

A co poza tym? Polecamy i zapraszamy. Agnieszka Obszańska poleca festiwal Metropolia jest OK w Gdańsku i okolicach. Już po raz 13. czas między Świętami, a Nowym Rokiem wypełni się muzyką, literaturą, teatrem i innymi wydarzeniami. które podejrzymy tutaj, a o festiwalu opowiada u nas Tomasz Lipski z Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Agnieszka Szydłowska wybrała świąteczną edycję Czytaj PL. To akcja, która ma na celu podnoszenie poziomu czytelnictwa w Polsce. W świątecznej odsłonie bezpłatnie będzie można przeczytać  10 e-booków i posłuchać 5 audiobooków. Wśród dostępnych tytułów znalazły się kryminały, powieści obyczajowe, literatura piękna, biografie, a także książki dla dzieci.

Metropolia jest Okey 2019 Metropolia jest Okey 2019 (mat. promocyjne)

A propos dzieci i ich starszych opiekunów – wpada do nas Jerz Igor. Postraszymy wszystkich opowieściami o tym, co przychodzi do głowy znudzonym dzieciom. Bez obaw, zrobimy to atrakcyjnie :)

Jan Niebudek przygotował dla nas przegląd wydarzeń teatralnych oraz propozycję lektury. To książka "Poniemieckie" Karoliny Kuszyk. Karolina – sama "wychowana na poniemieckim" – tropi ślady, wczytuje się we wspomnienia osadników i przesiedleńców, a przede wszystkim rozmawia – z przedstawicielami trzech pokoleń ludzi mieszkających w poniemieckich domach i korzystających z poniemieckich przedmiotów, ze zbieraczami i kolekcjonerami, z poszukiwaczami niemieckich skarbów, z regionalistami z ziem zachodnich i północnych odkrywającymi przedwojenną historię swoich małych ojczyzn. Autorka jest naszym gościem.

"Poniemieckie" Karolina Kuszyk, wyd. Czarne "Poniemieckie" Karolina Kuszyk, wyd. Czarne (mat. promocyjne)

Innego rodzaju przygodę przygotował nam dzisiaj Michał Margański. Wyprawiamy się do Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Tropimy jelenia... Bez strzelby, bez złych zamiarów!

Gablotka Gablotka Mirelli Von Chrupek w holu głównym PME w Warszawie. w holu głównym PME w Warszawie Gablotka Mirelli Von Chrupek w holu głównym PME w Warszawie (fot. Mirella Von Chrupek)

W telefonicznym skrócie mkniemy przez Wrocław, Kalisz i Cover awArts.

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Autorzy: 
Agnieszka SzydłowskaAgnieszka ObszańskaJan NiebudekMichał Margański
Data emisji: 
21.12.2019 
Godziny emisji: 
13.10, 14.08

Czytaj także

Plastik not Fantastik

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 12:52
Plastik not Fantastik – Namgar – Justyna Mielnikiewicz – Synergia – premiery teatralne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czuły narrator

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 15:00
Olga Tokarczuk – Kazimierz Moczarski – Zadie Smith – R.H. Quaytman – Witold Lipiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

De Luxe

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 15:00
Osiecka De Luxe – Targi Małych Wydawców – Boska Komedia – Siostra Bogów – Zamiana Ustawienia.
rozwiń zwiń