Teatr Warlikowskiego i biblioteka na Open'erze

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 11:00
Trójmiejskie święto muzyki konsekwentnie rozszerza horyzonty. Tym razem w "Radiowym Domu Kultury" zaprosiliśmy do Gdyni na dwa spektakle warszawskiego Nowego Teatru oraz na spotkania festiwalowego Dyskusyjnego Klubu Książki.
Audio
  • Agnieszka Obszańska rozmawia z Karoliną Ochab z Nowego Teatru
  • Małgorzata Kanownik i Michał Nogaś o Dyskusyjnych Klubach Książki

W teatralnych namiotach Open'era obejrzeć można będzie dwa spektakle: kultowe już "Anioły w Ameryce" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego oraz wyjątkowe przedstawienie belgijsko-niemieckiego kolektywu Gob Squad, w którym dzieci opowiadają swoje wyobrażone życie, od narodzin do śmierci.

- Działania na pograniczu sztuk to nasze podstawowe założenie. Chcieliśmy przełamać XIX-wieczny model teatru jako tajemniczego, zamkniętego miejsca - mówi Agnieszce Obszańskiej p.o. Dyrektora Naczelnego "Nowego" Karolina Ochab. - Gdy nasi aktorzy dowiedzieli się o Open'erowych planach, bardzo się ucieszyli i od razu zaczęli sprawdzać, kto w tym roku wystąpi. Do Gdyni przyjedziemy na cztery dni [4-7 lipca - przyp. red.] z rodzinami i psami...

Z kolei Agnieszka Szydłowska rozmawiała z Małgorzatą Kanownik z Instytutu Książki oraz Michałem Nogasiem, którzy gorąco zapraszali do nowej Open'erowej biblioteki, a także do udziału w festiwalowym Dyskusyjnym Klubie Książki. Ta inicjatywa - jej szczegóły zdradzać będziemy na antenie Trójki w nadchodzących tygodniach - to rozwinięcie ogólnopolskiego przedsięwzięcia, które rozwija się do 2007 roku i dziś obejmuje już ponad 1000 (!) lokalnych klubów.

Więcej o Dyskusyjnych Klubach Książki oraz o działaniach Nowego Teatru na tegorocznym Open'erze (4-7 lipca) w nagraniach z Trójkowej audycji "Radiowy Dom Kultury".

Czytaj także

Mykietyn: Euro 2012 pokrzyżowało mi plany

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 18:00
Wybitny kompozytor opowiada w Dwójce o nowej płycie z muzyką teatralną oraz swoich planach na zagospodarowanie ulic i placów Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Nowy Teatr na Open'erze

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2012 15:00
Kolejne informacje dotyczące Projektu Sztuka 2012 przedstawił Mikołaj Ziółkowski na antenie radiowej Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anioły na Open'erze!

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2012 11:09
Mikołaj Ziółkowski ogłosił na antenie Trójki, że podczas festiwalu obejrzymy spektakl "Anioły w Ameryce" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego! W specjalnie zbudowanym namiocie przedstawienie zostanie wystawione 4 razy, codziennie w samo południe!
rozwiń zwiń