X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oś wszechświata na Babich Dołach

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 13:23
Symbol płodności, rakieta, skojarzenia kosmate i falliczne, lody rożki, wieża nadziei, sękacz, szyszka, a nawet bożonarodzeniowa choinka - to tylko niektóre z określeń, jakimi open'erowa publiczność opatrzyła "Totem" Maurycego Gomulickiego.
Audio
  • Z Maurycym Gomulickim rozmawia Agnieszka Szydłowska
Totem Maurycego Gomulickiego nocą
"Totem" Maurycego Gomulickiego nocą Foto: fot. Tomek Kamiński/opener.pl

Tegoroczna odsłona Open'er Festival została silnie wzbogacona o wątki kulturalne. Prócz Alter Kina , Muzeum i Biblioteki na terenie festiwalu, który stał się platformą prezentacji i inspiracja artystów, otwarto Galerię Open'era. Będzie ona funkcjonować na wszystkich kolejnych edycjach Open'era, a jej działalność zainaugurował Maurycy Gomulicki.

- Wszyscy oczekują, że najbardziej podobać mi się będą skojarzenia falliczne, bo jestem obciążony tym kontekstem, zajmując się na poważnie rozkoszą, seksualnością, przyjemnością (o dotychczasowych realizacjach czytaj tu>> ). Ale tak naprawdę zajmuję się radością, nasyceniem, spełnieniem, satysfakcją, zabawą, intensywnością, zatem wszystkie te skojarzenia są prawidłowe - mówi sam autor wielkoformatowej realizacji.

/

Gomulicki przyznaje, że zdziwiło go zaproszenie na festiwal, gdyż w ostatnich latach pozostaje daleko od muzyki. Jednak motyw wielomiesięcznego oczekiwania, a następnie kumulacji przeżyć i spełnienia to dla niego doskonały kontekst.

- Bardziej, niż aspekt falliczny interesowało mnie axis mundi (z łac. oś świata). Gdy jesteśmy zakochani oś wszechświata przebiega tam, gdzie jest ukochana osoba. A dla tysięcy ludzi, którzy tu przyjeżdżają, którzy czekają na koncerty swoich ukochanych zespołów centralnym punktem jest Open'er. Dlatego skonstruowanie tu manifestacji osi wszechświata wydawało mi się na miejscu - opisał koncepcję swojej pracy.

Artysta podkreśla, że wielką radość przy każdym nowym projekcie sprawia mu współpraca z zespołem produkcyjnym. - Myślę, że oni też mieli frajdę, bo zwykle stawiają jakieś kurniki i hale dworcowe, a tu budowali wielką zabawkę - dodał z uśmiechem.

O technicznej realizacji, burzowych zagrożeniach dla dzieła oraz własnych życiowych priorytetach i artystycznych planach mówił w Rozmowie z Agnieszką Szydłowską.

"Totem" został zrealizowany na zamówienie organizatora imprezy - agencji Alter Art. W przyszłym roku zostanie zmontowany ponownie i stanie w Galerii Open'era.

Wszystkie Trójkowe wywiady i relacje  z Open'er Festival znadziesz TU>>

Czytaj także

Kulturysta - Maurycy Gomulicki

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 16:00
Artysta sztuk wszelakich. Studiował na ASP w Warszawie, Maluje,robi grafiki, fotografie,projektuje okładki książek, instalacje plastyczne i krótkie filmy. Zbieracz rzeczy- w Machinie prowadził rubrykę "Rzecz kultowa", o najdziwniejszych gadżetach świata. Wierzy w miłość, wierzy w erotykę, wierzy w Warszawę, którą potrafi pokazać od zupełnie nieznanej strony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt SZTUKA na Open'erze 2012

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2012 11:22
Poznaliśmy pierwsze szczegóły związane z nową przestrzenią gdyńskiego festiwalu. Wiemy już, że na uczestników Open'er Festival 2012 czekać będą Alter Kino i Galeria Open'era, w której jako pierwszy zaprezentuje się Maurycy Gomulicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowy schron Open'era

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2012 15:29
- W naszym namiocie, na wygodnych krzesłach i pufach mieści się około 400 osób, które w przerwach między koncertami przychodzą oglądać filmy - mówi Artur Liebhart, koordynator Alter Kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncerty pod chmurką, czyli kto zmókł na Open'erze

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2012 15:27
Błoto i kalosze już na stałe wpisały się w scenerię gdyńskiego festiwalu. Członkowie L.Stadt i Cool Kids Of Death mają szczególne pogodowe doświadczenia z tegorocznej edycji.
rozwiń zwiń