Katowice - nie tylko festiwale i ogrody!

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2012 11:15
"Miasto ogrodów" - tak brzmiało hasło Katowic ubiegających się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. "Miasto festiwali" - to nasze skojarzenie, budowane przez Off Festival, Nową Muzykę czy Ars Cameralis. Jednak to nadal za mało, aby oddać jak inspirujące i nieodkryte pozostają Katowice!
Katowice - nie tylko festiwale i ogrody
Foto: fot. Michał Łuczak

Dzisiejsze wydanie "Radiowego Domu Kultury" z serca Katowic - ulicy Mariackiej! Ścisłe centrum, ulica bez samochodów, ulica, która ma swoje święto i...swoją stronę internetową! Przede wszystkim ma ludzi, którzy postanowili stworzyć w mieście miejsce tętniące niezależnie od pory dnia czy roku! Podobno niektórzy mówią "ulica wariacka"!

W naszym studiu, które ulokowaliśmy w Centrum na W/Mariackiej, czyli tymczasowej (do października) agendzie Centrum Kultury Katowice będzie wielu gości. W głównym budynku CKK też będziemy - za sprawą wystawy "Śląsk Stereotyp", którą można oglądać do 2 września, polecamy!

Agnieszka Obszańska zabierze nas pod ziemię... towarzystwie Dyrektora Muzeum Śląskiego Leszka Jodlińskiego oglądała budowę nowej siedziby Muzeum. Siedziby, która powstaje na terenie dawnej KWK Katowice! Tak, to miejsce doskonale znane fanom festiwalu Nowa Muzyka, jednak w tym roku (ze względu na prace budowlane) ta impreza przeniesie się do Doliny Trzech Stawów a Adam Godziek - będzie naszym gościem na Mariackiej.

Teraz Dolina Trzech Stawów pięknie oprawia OFF Festival 2012. Wczorajszy dzień zaliczamy do bardzo udanych i czekamy na więcej! Więcej o samym festiwalu w trójkowych audycjach przez cały dzień!

Kto jeszcze do nas zajrzy? Krzysztof Krot - jeden z miłośników ulicy Mariackiej, Ola Matuszczyk opowie o Projekcie Metropolis, czyli próbie zmierzenia się ze stereotypowym odbiorem Śląska, poprzez stworzenie współczesnego portretu regionu. Z Michałem Łuczakiem (znanym nam doskonale fotografem, związanym z kolektywem Sputnik Photos) porozmawiamy o powstającej książce "The Brut", której tematem jest Dworzec w Katowicach. Z Michałem Pamułą (współtwórcą Golden Vision Music & Art Festival) porozmawiamy o magicznych przestrzeniach, miejscach i zabytkach tego regionu oraz pomysłach na ich wykorzystywanie na rzecz np. działań artystycznych!

Będziemy także w Londynie! Bo nasi chłopcy grają dzisiaj mecz w siatkówkę!

Do usłyszenia! Na FB do zobaczenia!

obszańska&szydłowska&nogaś