X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Decydujący moment" w RDK!

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2012 13:28
Tak zatytułował swoją książkę o polskiej fotografii po roku 2000 Adam Mazur. W tym wydaniu Radiowego Domu Kultury dużo czytamy, oglądamy, słuchamy! Opowiemy także o komiksie, hipnotycznym efekcie zawartym w muzyce reggae i alternatywnych zakończeniach.
okładka książki Decydujący moment Adama Mazura
okładka książki "Decydujący moment" Adama Mazura

Właśnie obejrzałam ( ja, Szydło) film Obława Marcina Krzyształowicza. Opowieść, która nie jest lekka i przyjemna, osiada w duszy i siedzi głęboko - polecam serdecznie - w kinach od 19 października.

A teraz do pracy! Po pierwsze nadrabiamy zeszły tydzień! Bo już wtedy Michał Nogaś porozmawiał z Bogną Świątkowską o najnowszym wydawnictwie Bęc Zmiany (fundacja obchodzi 10 urodziny!!!). Książkę "Wynajęcie" Natalii Fiedorczuk można przejrzeć w sieci, TU! Nie wiem czy ktoś kiedykolwiek wcześniej przekuł swoje doświadczenia z wynajmowaniem mieszkania w dzieło sztuki, ale Natalia tak właśnie zrobiła, z bardzo interesującym skutkiem!

Po drugie tradycyjnie biegniemy przez Polskę w telefonicznym skrócie. Na dłużej przystaniemy w Łodzi za sprawą 23 Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. Tradycyjnie w pierwszy weekend października Łódź żyje komiksem, spotkaniami z twórcami, wystawami, atrakcjami każdego kalibru, koloru i wymiaru. O wszystkim opowie nam Adam Radoń, dyrektor Festiwalu.

Kolejny przystanek to Katowice i Rondo Sztuki. Wystawa "Alternatywne zakończenia" to inicjatywa trzech artystów, fotografów: Bownika, Filipa Berendta i Michała Jelskiego. Wystawa jest próbą prześledzenia innych możliwości fotografii, stojących z dala od wymogu dokumentalności - uwiecznienia z jej pomocą rzeczywistości. Zebrani w tym projekcie artyści posługują się fotografią w odmienny sposób, traktując ją jako narzędzie zdolne do tworzenia niepodległych obrazów, które konotują na poziomie wizualności – tego, co za ich pomocą się wyłania przed widzem...

Fotografia to wielka pasja Adama Mazura - naszego gościa. Zajmuje się jej historią i krytyką, jako kurator odpowiada za wiele wystaw, pisze o niej książki. Ta najnowsza nosi tytuł "Decydujący Moment" . Sylwetki 92 współczesnych polskich fotografów! Ponad 500 kolorowych zdjęć!

Muzyka to życie Sławomira Gołaszewskiego! Filozof, poeta, kompozytor, muzyk, dziennikarz. Propagator kultury alternatywnej w Polsce. W Polskim Radiu prowadził program "Pieśni wędrowców" traktujący o reggae i rastafarianiźmie. Studiował w Warszawie, Amsterdamie, Krakowie. Pracował w Instytucie Aktora - Teatrze Laboratorium we Wrocławiu, Drugim Studio Wrocławskim i w Centrum Animacji Kultury w Warszawie. W latach 80. i na początku lat 90. jego nazwisko znali wszyscy, którzy choć trochę interesowali się muzyką rodem z Jamajki.  Nasz gość - Sławek Pakos wprowadzi nas w świat "Regementarza", czyli nowej edycji wydanej przed 20 laty książki "Reggae Rastafari", wzbogaconej, rozwiniętej pracy Sławomira Gołaszewskiego. Także posłuchamy!

Jesteśmy na FB

Do usłyszenia w sobotę od 13.00 do 15.00!

obszańska&szydłowska&nogaś