Na Trójkowej ławeczce i na Pikniku Naukowym

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 12:05
Kolejna kulturalna podróż po Polsce przed nami - w tym tygodniu od Gdyni po Wrocław, od Łodzi po Bukowiec! A do tego w "Radiowym Domu Kultury" zajrzymy na Piknik Naukowy Polskiego Radia, będziemy mieli gości i znów rozdamy bilety na festiwal Open’er 2013!
Audio
  • Relacja Gabi Darmetko z odsłonięcia grającej ławeczki Trójki w Gdyni (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
  • Zapraszamy na spacer po gdyńskim Infoboxie! (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
  • Piknik Naukowy 2013: Trójkowi dziennikarze sprawdzili jak wygląda piosenka! - relacja Marcina Pośpiecha (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
O 13.30 zapraszamy na Skwer Żeromskiego w Gdyni. Piotr Baron i Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek odsłonią grającą, trójkową ławeczkę.
O 13.30 zapraszamy na Skwer Żeromskiego w Gdyni. Piotr Baron i Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek odsłonią grającą, trójkową ławeczkę. Foto: Gabriela Darmetko

Zaczniemy, tradycyjnie, od wyprawy telefonicznej. Agnieszka Obszańska sprawdzi - " W telefonicznym skrócie" - co słychać w różnych częściach kraju. My już teraz polecamy adresy:

http://www.olaignasiak.blogspot.com/

http://ritabaum.pl/index.php/archiwum/48-czytelnia/13646.html

https://www.facebook.com/swietomuzykiwbukowcu

Poznamy także, dzięki Agnieszce, trzeciego – ostatniego już – finalistę Talentów Trójki 2013 w kategorii "Sztuki wizualne". A gala, przypomnijmy, w czwartek, 20 czerwca, o 19:05 w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Zagra UL/KR! 

Będziemy w Gdyni, gdzie dziś uroczyście odsłonięta zostanie kolejna grająca ławeczka Trójki. O 13:30 dokonają tego nasi wysłannicy oraz przedstawiciele władz miasta. Na miejscu jest Gabi Darmetko, która o wszystkim opowie, a także zabierze nas w podróż po – właśnie otwartym – nowym miejscu na kulturalnej mapie miasta – Infoboxie.

W drugim odcinku "Muzycznego przewodnika Trójki", przygotowywanego wspólnie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, Wojciech Włodarczyk opowie o Leszku Możdżerze . Odwiedzi nas Maja Kleszcz i zaprosi na… spektakl "Każdy musi umrzeć Porcelanko" w reżyserii Agaty Dudy-Gracz w Małopolskim Ogrodzie Sztuk.

A Jan Niebudek porozmawia z Grzegorzem Laszukiem o książce, będącej efektem jego wieloletniej współpracy z TR Warszawa.

Będziemy także na 17. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

I jeszcze jeden gość – Ewa Szabłowska! Bo już za miesiąc będziemy pakować się do Wrocławia na 13. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty – z naszym Znakiem Jakości. Porozmawiamy o jednej z sekcji konkursowych "Filmy o sztuce" . Wśród nich znajdzie się, między innymi, "Elektro Moskva" Eleny Tikhonovej i Dominika Spritzendorfera.

Uwaga!!! Za tydzień w RDK-u rozdamy dwuosobowy karnet na festiwal! Warto nas słuchać! :) A w tym wydaniu – kolejne bilety na Open’era!

Zapraszamy w sobotę, 15 czerwca po 13.00 i polecamy także nasz FB !

obszańska, szydłowska, darmetko, niebudek i nogaś

rdk@polskieradio.pl


Zobacz więcej na temat: KULTURA Piknik Naukowy 2013

Czytaj także

Piknik Naukowy 2013. Dotknij magii radia!

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 18:30
Na Stadionie Narodowym w Warszawie trwa 17. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - największa plenerowa impreza promująca naukę w Europie.
rozwiń zwiń