X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Big Book Festival w "Radiowym Domu Kultury"!

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2013 11:00
W tym wydaniu RDK królują książki! I – oczywiście – ich autorzy. Ale w sobotę w programie także prawdziwe szaleństwo dla miłośników muzyki: rozdajemy bilety na koncerty z naszym Znakiem Jakości. A także – tylko jeden taki – karnet na cały festiwal Nowe Horyzonty!
Centrum Festiwalowe Big Book Festival, przy ul. Marszałkowskiej 915
Centrum Festiwalowe Big Book Festival, przy ul. Marszałkowskiej 9/15Foto: Fot.: Michał Nogaś

Aż trudno w to uwierzyć, ale to prawda. W stolicy nigdy wcześniej nie było takiej imprezy – wielkiego święta książek i ich czytelników! W sobotę i w niedzielę w wielu miejscach Warszawy trwać będzie Big Book F . Odbędzie się pod patronatem Trójki, z czego bardzo się cieszymy. Wśród punktów programu – między innymi – wielkie czytanie tekstów Sławomira Mrożka w poczekalni Dworca Centralnego, spacery ze znanymi reporterami , internetowe spotkania z pisarkami ( Asą Larsson i Elif Şafak ), bicie rekordu świata w liczbie osób czytających równocześnie, rozmowy o Polsce międzywojennej , wielka wymiana "Książka za książkę", projekty dla dzieci

Zapowiada się interesująco, a w części wydarzeń aktywny udział wezmą nasi dziennikarze: Barbara Marcinik przeczyta i zatańczy "Tango" w hali Dworca Centralnego, Agnieszka Obszańska oprowadzi wycieczki po Hotelu Bristol, Michał Nogaś dowodzić będzie spotkaniami z zagranicznymi autorkami, a Jerzy Sosnowski poprowadzi panel "Ucieczka, czyli jak mieć szczęście".

O wielu atrakcjach BBF opowiemy prosto z Centrum Festiwalowego przy ulicy Marszałkowskiej 9/15!

/

 

Będziemy oczywiście także w innych miejscach, nie tylko w Polsce!

Agnieszka Obszańska sprawdzi, co słychać, i zrobi to "W telefonicznym skrócie". Tym razem numery kierunkowe: 89 (wystawa NeSpoon w olsztyńskiej BWA ), 85 ( Halfway Festival w Białymstoku) i 81 ( Open City w Lublinie).

Anna Dudzińska opowie nie o jednym budynku, a o całej… dzielnicy (by być precyzyjnym – o części dużej dzielnicy), czyli o katowickim, przepięknym (co zaświadczamy!) Nikiszowcu. W sieci można już zdobyć (bezpłatnie) audioprzewodnik, stworzony przez Anię we współpracy z wieloma znakomitymi osobami, związanymi z Katowicami i ze Śląskiem. Tekst merytoryczny jest dziełem Joanny Tofilskiej z Muzuem Historii Katowic, a całość czyta Kamil Durczok. Oto adres, pod którym ukrywa się "Audioprzewodnik po Nikiszu": www.katowice.eu/nikisz .

Trafimy także do… Lizbony ! Byliśmy tam – i nadawaliśmy znad Tagu – w styczniu, a teraz nasza korespondentka, Adriana Bąkowska spotkała kilku zapaleńców, którzy kręcą w portugalskiej stolicy część filmu o "Krańcach świata". O co chodzi? Opowiemy!

Z kolei Wojciech Włodarczyk, w trzecim odcinku naszego nowego cyklu "Muzyczny Przewodnik Trójki", realizowanego wspólnie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, opowie o Tadeuszu Nalepie .

To wydanie RDK-u to także prawdziwa uczta dla miłośników muzyki i filmu, dla tych, którzy wybierają się na koncerty i festiwale. Rozdajemy:
- dwuosobowy karnet na cały festiwal Nowe Horyzonty we Wrocławiu!
- dwa dwuosobowe karnety na Open’er 2013
- bilety na koncerty: Atoms For Peace, Kraftwerk i Sigur Rós.
Warto słuchać uważnie, bo będą pytania…

Do usłyszenia w sobotę 22 czerwca po godz. 13.00!

A na FB jesteśmy bez przerwy!

Agnieszka Obszańska & Michał Nogaś
rdk@polskieradio.pl

Zobacz więcej na temat: KSIĄŻKA literatura

Czytaj także

Big Book Festival - dwa dni radosnego czytania

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 09:00
– Big Book Festival to festiwal wychodzący do ludzi. Będzie odbywał się w Warszawie, ale także w miejscach zupełnie dla czytania nietypowych, takich jak Pasaż Wiecha, Dworzec Centralny, zakłady fryzjerskie, kina, hotele – wyliczała Paulina Wilk, współorganizatorka wydarzenia w audycji "Z najwyższej półki" .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biblioteka Narodowa udostępnia zbiory w sieci!

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 13:45
Na początek w internecie będzie około 70 tys. dzieł, do końca roku ponad 300 tys. Biblioteka Narodowa udostępnia swoje zbiory na specjalnym portalu Polona.pl.
rozwiń zwiń