Big Book Festival w "Radiowym Domu Kultury"!

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2013 11:00
W tym wydaniu RDK królują książki! I – oczywiście – ich autorzy. Ale w sobotę w programie także prawdziwe szaleństwo dla miłośników muzyki: rozdajemy bilety na koncerty z naszym Znakiem Jakości. A także – tylko jeden taki – karnet na cały festiwal Nowe Horyzonty!
Centrum Festiwalowe Big Book Festival, przy ul. Marszałkowskiej 915
Centrum Festiwalowe Big Book Festival, przy ul. Marszałkowskiej 9/15Foto: Fot.: Michał Nogaś

Aż trudno w to uwierzyć, ale to prawda. W stolicy nigdy wcześniej nie było takiej imprezy – wielkiego święta książek i ich czytelników! W sobotę i w niedzielę w wielu miejscach Warszawy trwać będzie Big Book F . Odbędzie się pod patronatem Trójki, z czego bardzo się cieszymy. Wśród punktów programu – między innymi – wielkie czytanie tekstów Sławomira Mrożka w poczekalni Dworca Centralnego, spacery ze znanymi reporterami , internetowe spotkania z pisarkami ( Asą Larsson i Elif Şafak ), bicie rekordu świata w liczbie osób czytających równocześnie, rozmowy o Polsce międzywojennej , wielka wymiana "Książka za książkę", projekty dla dzieci

Zapowiada się interesująco, a w części wydarzeń aktywny udział wezmą nasi dziennikarze: Barbara Marcinik przeczyta i zatańczy "Tango" w hali Dworca Centralnego, Agnieszka Obszańska oprowadzi wycieczki po Hotelu Bristol, Michał Nogaś dowodzić będzie spotkaniami z zagranicznymi autorkami, a Jerzy Sosnowski poprowadzi panel "Ucieczka, czyli jak mieć szczęście".

O wielu atrakcjach BBF opowiemy prosto z Centrum Festiwalowego przy ulicy Marszałkowskiej 9/15!

/

 

Będziemy oczywiście także w innych miejscach, nie tylko w Polsce!

Agnieszka Obszańska sprawdzi, co słychać, i zrobi to "W telefonicznym skrócie". Tym razem numery kierunkowe: 89 (wystawa NeSpoon w olsztyńskiej BWA ), 85 ( Halfway Festival w Białymstoku) i 81 ( Open City w Lublinie).

Anna Dudzińska opowie nie o jednym budynku, a o całej… dzielnicy (by być precyzyjnym – o części dużej dzielnicy), czyli o katowickim, przepięknym (co zaświadczamy!) Nikiszowcu. W sieci można już zdobyć (bezpłatnie) audioprzewodnik, stworzony przez Anię we współpracy z wieloma znakomitymi osobami, związanymi z Katowicami i ze Śląskiem. Tekst merytoryczny jest dziełem Joanny Tofilskiej z Muzuem Historii Katowic, a całość czyta Kamil Durczok. Oto adres, pod którym ukrywa się "Audioprzewodnik po Nikiszu": www.katowice.eu/nikisz .

Trafimy także do… Lizbony ! Byliśmy tam – i nadawaliśmy znad Tagu – w styczniu, a teraz nasza korespondentka, Adriana Bąkowska spotkała kilku zapaleńców, którzy kręcą w portugalskiej stolicy część filmu o "Krańcach świata". O co chodzi? Opowiemy!

Z kolei Wojciech Włodarczyk, w trzecim odcinku naszego nowego cyklu "Muzyczny Przewodnik Trójki", realizowanego wspólnie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, opowie o Tadeuszu Nalepie .

To wydanie RDK-u to także prawdziwa uczta dla miłośników muzyki i filmu, dla tych, którzy wybierają się na koncerty i festiwale. Rozdajemy:
- dwuosobowy karnet na cały festiwal Nowe Horyzonty we Wrocławiu!
- dwa dwuosobowe karnety na Open’er 2013
- bilety na koncerty: Atoms For Peace, Kraftwerk i Sigur Rós.
Warto słuchać uważnie, bo będą pytania…

Do usłyszenia w sobotę 22 czerwca po godz. 13.00!

A na FB jesteśmy bez przerwy!

Agnieszka Obszańska & Michał Nogaś
rdk@polskieradio.pl

Zobacz więcej na temat: KSIĄŻKA literatura

Czytaj także

Big Book Festival - dwa dni radosnego czytania

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 09:00
– Big Book Festival to festiwal wychodzący do ludzi. Będzie odbywał się w Warszawie, ale także w miejscach zupełnie dla czytania nietypowych, takich jak Pasaż Wiecha, Dworzec Centralny, zakłady fryzjerskie, kina, hotele – wyliczała Paulina Wilk, współorganizatorka wydarzenia w audycji "Z najwyższej półki" .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biblioteka Narodowa udostępnia zbiory w sieci!

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 13:45
Na początek w internecie będzie około 70 tys. dzieł, do końca roku ponad 300 tys. Biblioteka Narodowa udostępnia swoje zbiory na specjalnym portalu Polona.pl.
rozwiń zwiń