X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Historia fotografii na zdjęciach PAP. 18 mln negatywów (galeria)

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 18:15
Gdybyśmy sobie wyobrazili, że otwieramy drzwi i wchodzimy do archiwum PAP, to co byśmy zobaczyli? - Mnóstwo szuflad, w których jest mnóstwo negatywów i odbitek zdjęć - opowiada szefowa działu foto w Polskiej Agencji Prasowej Anna Brzezińska-Skarżyńska. Polska Agencja Prasowa obchodzi właśnie jubileusz 95-lecia.
Audio
  • Historia fotografii na zdjęciach PAP. 18 mln negatywów (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
Historia fotografii na zdjęciach PAP. 18 mln negatywów (galeria)
Foto: Ludovic Hirlimann / Foter.com / CC BY-NC

- Od 1946 roku tych zdjęć zebrało się 18 mln. Ale to nie wszystko, co mamy. Od jakiegoś czasu  zdjęcia powstają przecież w technice cyfrowej i negatywy do nich nie istnieją - dodała w Radiowym Domu Kultury. Centralna Agencja Fotograficzna została ustanowiona dekretem premiera Józefa Cyrankiewicza w 1951 roku. Istniała do 1991 roku i wtedy została wchłonięta Polską Agencję Prasową.

PAP - 95 lat u źródła informacji>>>

W CAF pracowali prawdziwi artyści fotografii m.in.: Stanisław Dąbrowiecki, Stanisław Jakubowski, Zbigniew Matuszewski. Tworzyli zdjęcia, które pokazują Polskę i to jak Polacy żyli, pracowali, spędzali wolny czas. - Teraz jest to właściwie nie do sfotografowania z powodu obowiązującej ochrony wizerunku - opowiada Michałowi Nogasiowi Anna Brzezińska-Skarżyńska.
Na "Radiowy dom kultury" zapraszamy w każdą sobotę tuż po godz. 12.

(mp)

Czytaj także

Zobacz fotografie autora pierwszego polskiego kolorowego zdjęcia! (galeria)

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 15:50
Pierwsze polskie kolorowe zdjęcie wykonał Stanisław Wilhelm Lilpop. Fotografia ta była na dodatek trójwymiarowa i pokazywała sławną osobę. W audycji "Do południa" mówiliśmy o tym i wielu innych niezwykłych zdjęciach Lilpopa, które można oglądać na wystawie w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chris Niedenthal: PRL był rajem dla fotografów

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 12:30
Polski fotograf Chris Niedenthal należy do grona najbardziej cenionych fotoreporterów europejskich. Jego wczesne prace z lat 70. i 80. prezentuje teraz gdańska Łaźnia na wystawie "Dokument".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotoreporterzy w PRL byli czczeni jak Justin Bieber

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 13:00
- Spotkania z najważniejszymi fotoreporterami PRL to było niezwykłe doświadczenie - przyznaje Łukasz Modelski, autor książki "Fotobiografia PRL", która opisuje fenomen polskiej fotografii reportażowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa fotograficznych aktów Zbigniewa Dłubaka w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 14:02
Od 27 września w Galerii Fundacji Archeologii Fotografii będzie można zobaczyć wystawę "Struktury ciała", na której zaprezentowane zostaną zdjęcia Zbigniewa Dłubaka.
rozwiń zwiń