X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Daniel Bloom feat. Mela Koteluk "Katarakta"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 04:00
"Katarakta" to zapowiedź albumu Daniela Blooma "Lovely Fear", którego premiera odbędzie się 16 października.
Kadr z klipu Katarakta
Kadr z klipu "Katarakta"Foto: mat. promocyjne

Do współpracy przy projekcie Bloom zaprosił takich artystów jak Mela Koteluk, Gaba Kulka, Tomek Makowiecki, Jon Sutcliffe (The Sulk), Marsija.


Teledysk do "Katarakty" został nakręcony w Kwidzynie i jego okolicach, m.in. we wsi Piekło i Podzamcze, a także Warszawie. Malownicze rozlewiska Starej Wisły i wzgórza morenowe stały się tłem ucieczki głównej bohaterki klipu Ergony (Nastazja Gonera) przed złymi, postapokaliptycznymi istotami. Wojowniczka wykrada magiczny kamień z siedziby złych i na koniu przemierza magiczne pustkowia by dotrzeć w końcu do innego wymiaru, w którym znajdują się świetliste istoty. W teledysku zagrała również znana z filmu "Bejbi Blues" i "Nieulotne" Magdalena Berus, a także Mela Koteluk, która wcieliła się w rolę królowej obcych istot (płaszcz dla królowej zaprojektował i uszył Tomasz Ossoliński). W teledysku "zagrały" również zabytki z kwidzyńskiego muzeum, m.in. unikatowa w skali europejskiej czaszka tura, która złowieszczo ozdobiła Dolinę Śmierci.

Reżyserem teledysku jest Klaudiusz Chrostowski, zdjęcia zrobili Michał Dymek i Michał Łuka. Za kostiumy odpowiedzialna była Zofia Komasa.

Daniel Bloom od 20 lat tworzy muzykę elektroniczną do filmów fabularnych, dokumentalnych i spektakli teatralnych. Uznanie przyniosły mu ścieżki dźwiękowe do filmów Jacka Borcucha - „Wszystko co kocham", "Nieulotnych", przy których współpracował z Leszkiem Możdżerem, i przede wszystkim nominowana do Orłów muzyka do "Tulipanów". Przez lata z Jozefem Skrzekiem, Stevem Schroyderem (ex-Tangerine Dream), Władysławem Komendarkiem tworzył muzykę improwizowaną w międzynarodowym projekcie Ricochet Gathering.