X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

1 lutego 2007 - Nelly Furtado - "Say It Right"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2007 00:00
Audio

Rodzice Nelly Furtado pochodzą z Wysp Azorskich, leżących na Oceanie Atlantyckim, oddalonych od Portugalii, do której należą, o jakieś 1500 kilometrów. Ona sama urodziła się w Kanadzie i 2 grudnia obchodziła swoje 28 urodziny.

Pierwsze lekcje gry na instrumentach miała za sobą już w wieku dziewięciu lat, jednak nie była to zwyczajowa gitara czy klawisze (na których zaczęła grać dwa lata później), ale puzon i ukulele. Swoje własne piosenki zaczęła komponować mając lat 13.

Po skończeniu szkoły przeprowadziła się z Victorii do Toronto, gdzie za dnia pracowała w firmie sprzedającej alarmy, a wieczorami występowała w klubach nocnych. Na jednym z takich występów spotkała przyszłego producenta swojej pierwszej płyty - Geralda Eatona. Wydana w 2000 roku płyta "Whoa, Nelly" stała się międzynarodowym sukcesem, głównie dzięki singlowym przebojom "I'm Like A Bird", "Turn Off The Lights" i "On The Radio (Remember The Days)". Za pierwszego z nich przyznano jej nagrodę Grammy dla najlepszego żeńskiego wykonania piosenki pop. Drugi singiel święcił za to triumfy na szczycie klubowej listy Billboardu.

Drugi album - "Folklore" - ukazał się trzy lata później i zawierał między innymi piosenkę "Forca" - oficjalny hymn piłkarskich Mistrzostw Europy rozgrywanych rok później w Portugalii.

Ostatnia płyta Nelly Furtado ukazała się 20 czerwca 2006 i nosi tytuł "Loose". Za jego produkcję wziął się jeden z bardziej wziętych obecnie producentów - Timbaland, odpowiedzialny do tej pory za nieprzebraną liczbę hitów takich wykonawców jak Alicia Keys, Snoop Dogg, Jay-Z, Missy Eliott, Aaliayh, Jennifer Lopez, Jamie Foxx, TLC, Destiny's Child i dziesiątek innych. Zgodnie z oczekiwaniem, pierwszy europejski singiel z tej płyty - "Maneater" był jednym z największych przebojów roku. Niewiele mniejszym było "Promiscuous", pierwotnie przewidziane na rynek amerykański, gdzie na koniec roku okazało się, że z podsumowań Billboardu wynika, że jest to piosenka roku. Trzeci singiel "All Good Things" od kilku tygodni znajduje się na szczycie Listy Przebojów Trójki, a na Wyspach dotarł do czwartego miejsca, co jak na trzeciego singla jest sukcesem niebywałym. Na fali ostatnich sukcesów na listy przebojów zaczęły powracać wcześniejsze przeboje Nelly. Ameryka już szaleje na punkcie singla "Say It Right". Dziś na piosenka trafia na naszą playlistę.