X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

5-11.02.2007

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2007 00:00
Norah Jones "Not Too Late" oraz Pink Freud "Punk Freud"
Audio

Norah Jones "Not Too Late"

Norah Jones, w metryce wpisana jako Geethali Norah Jones Shankar urodziła się 30 marca 1979 w Nowym Jorku. Jej ojcem jest światowej sławy wirtuoz sitaru, Ravi Shankar, a w związku z tym przyrodnią siostrą cudownej urody i niemniejszego talentu sitarzystka Anouska Shankar. Norah jest jedną z tych szczęśliwych piosenkarek, której już debiutancka płyta - zaledwie nieco ponad cztery lata temu ustawiła całą karierę. Krążek "Come Away With Me" do dziś rozszedł się w ponad 20 milionach egzemplarzy i sprawił, że wracając z ceremonii przyznania nagród Grammy w 2003 roku musiała się zaotroszczyć o pomoc w wyniesieniu aż pięciu statuetek. Dwa lata później jej druga płyta "Feels Like Home" przysporzyła jej kolejne trzy. Oba wydawnictwa zdominowały w swoim czasie listy sprzedaży płyt zarówno w Stanach, jak i na Wyspach. Pod koniec stycznia 2007 roku ukazał się jej trzeci album - "Not Too Late".

''

Pink Freud "Punk Freud"

Jeden z najoryginalniejszych zespołów poszukujących swojego miejsca we współczesnym jazzie. Tworzą energetyczną, radosną muzykę. Bogate formalnie kompozycje, nowoczesne, elektroniczne brzmienia, nie odbierają muzykom miejsca na indywidualizm i szalone, odważne improwizacje.
Skład trójmiejskiej grupy tworzy czterech wybitnie uzdolnionych muzyków: Wojtek Mazolewski - bas, Kuba Staruszkiewicz - perkusja, Tomek Zietek - trąbka, Tomek Duda - saksofon.
Ich muzyka łączy w sobie ducha muzyki lat 60. i 70. z nowoczesnością. Preparowanie instrumentów, wykorzystanie elektronicznego asortymentu, konstruowanie bogatych narracji, stały się jednymi z cech wyróżniających muzykę formacji. Poczucie humoru i dystans do generowanych przez siebie dźwięków stały się składową rozpoznawalnego stylu Pink Freud.
Zespół zasłynął także z niebagatelnych ąinterpretacji tradycyjnych fraz - "Come As You Are" Nirvany i "My Man's Gone Now" G. Gershwina.
Zagrali kilkaset koncertów w kraju i zagranicą (m.in. na Ukrainie, Słowacji, w Niemczech, Francji, Portugalii, Czechach).
Grupa ma na swoim koncie już pięć krążków: "Zawijasy", "Live in Jazzgot", "Sorry music polska", "Jazz fajny jest" oraz ostatni "Punk Freud".