Beth Ditto "Fake Sugar"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 04:00
Po prawie 17 latach romansowania z taneczną wersją garage'owego punka pod szyldem Gossip, Beth Ditto nareszcie debiutuje solowo płytą "Fake Sugar".
Fragment okładki płyty Fake Sugar Beth Ditto
Fragment okładki płyty "Fake Sugar" Beth Ditto Foto: mat. promocyjne

Do pracy przy krążku wokalistka zaangażowała Jennifer Decilveo (Andra Day, Ryn Weaver), której doskonale udało się znaleźć balans między punkowymi wpływami Ditto, a jej naturalnym popowym wyczuciem. "Sprzeczałyśmy się całe dnie i to mi się podobało" - mówi o kulisach pracy nad płytą Beth.

Piosenki na "Fake Sugar" krążą wokół miłości, poczucia straty, roztrząsania przeszłości i patrzenia w przyszłość z właściwą sobie, ujmującą sensualnością i odpowiednią dozą pikanterii. Muzycznie płyta czerpie z bluesa, popu, rocka i soulu. Album promuje singiel "Fire".

Beth Ditto ma na swoim koncie aż 6 albumów wydanych z zespołem Gossip, nagrywała z takimi artystami jak Blondie, Cerrone czy DJ Netsky. Artystka jest też prawdziwą ulubienicą świata mody - współpracowała z Jean-Paulem Gaultier, była twarzą kampanii Marca Jacobsa, a także wystąpiła w najnowszym filmie Toma Forda - "Nocturnal Animals".

Lista utworów:

 1. Fire
 2. In And Out
 3. Fake Sugar
 4. Savoire Faire
 5. We Could Run
 6. Oo La La
 7. Go Baby Go
 8. Oh My God
 9. Love In Real Life
 10. Do You Want Me To
 11. Lover
 12. Clouds
Zobacz więcej na temat: Trójka płyta