X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Monika Borzym "Radiohedonistycznie. Live at Wytwórnia" i Abradab "048"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 04:00
W tym tygodniu prezentujemy utwory z dwóch wyjątkowych albumów.
Monika Borzym Radiohedonistycznie. Live at Wytwórnia
Monika Borzym "Radiohedonistycznie. Live at Wytwórnia"Foto: mat. promocyjne

Monika Borzym "Radiohedonistycznie. Live at Wytwórnia" Monika Borzym "Radiohedonistycznie. Live at Wytwórnia"

Monika Borzym "Radiohedonistycznie. Live at Wytwórnia"

"Moja radioheadyczna obsesja trwa już bardzo wiele lat, a mimo to nie sądziłam, że kiedyś zdobędę się na to, żeby przepuścić ich absolutnie genialną muzykę przez swój aparat głosowy publicznie, a już na pewno nie sądziłam, że wydam taką płytę!" – przyznaje Monika Borzym, która świętując dwudzieste ósme urodziny, zaśpiewała piosenki swojego ukochanego Radiohead.

Kto kocha Radiohead, kto ceni twórczość Moniki Borzym, ten pokocha tę płytę. Utwory Thoma Yorka i Jonny'ego Greenwooda zaaranżowane przez Nikolę Kołodziejczyka – jednego z najzdolniejszych kompozytorów młodego pokolenia, zaśpiewane przejmująco przez wielką fankę Radiohead – Monikę Borzym. Ze współpracy tej dwójki mogło wyniknąć tylko coś spektakularnego i na najwyższym poziomie – taki właśnie jest album "Radiohedonistycznie. Live at Wytwórnia".

Monika Borzym zaprosiła do współpracy zaprzyjaźnionych artystów: Martę Zalewską – multiinstrumentalistkę i wokalistkę, Trio Stryjo w składzie – Nikola Kołodziejczyk, Michał Bryndal, Maciej Szczyciński, którzy od ponad dekady wspólnie improwizują i koncertują na całym świecie, Tomasza Żymłę – wybitnego klarnecistę basowego oraz wybitnych, młodych  waltornistów: Gabriela Czopkę, Łukasza Łacnego i Piotra Kowalskiego. Gościnnie zaśpiewał w duecie z Moniką Marcin Januszkiewicz – aktor młodego pokolenia i znakomity wokalista.  Wszystkie utwory zaaranżował Nikola Kołodziejczyk. "Nigdy bym się na to nie zdobyła, gdyby nie ogromny talent i zarazem wariactwo szalonego kompozytora" – wyznaje  Monika. O współpracy z Nikolą mówi: "Mam wrażenie, że tylko z Nim ten projekt mógł mieć jakikolwiek sens i mam wielką nadzieję, że to nie będzie nasza ostatnia wspólna płyta. Dziękuję Ci, piękny szaleńcze!".

Dziewięć utworów Radiohead z różnych etapów twórczości i jeden utwór zespołu Hey zostało zaaranżowanych przez Nikolę na nietypowy skład muzyczny: trzy waltornie, klarnet basowy, violę da gamba i jazzowe Trio Stryjo. Płyta jest zapisem koncertu, który odbył się w ramach inauguracji Letniej Akademii Jazzu w łódzkim klubie Wytwórnia 12 lipca 2018 roku.

Lista utworów:

 1. 15 Step
 2. Wieliczka
 3. Faust Arp
 4. Backdrifts
 5. Stryjo wieczorowy / Polyamide Song
 6. Glass Eyes
 7. Little By Little
 8. I've Seen It All (feat. Marcin Januszkiewicz)
 9. Weird Fishes/Arpeggi
 10. A Reminder
 11. Optimistic

Abradab "048" Abradab "048"

Abradab "048"

Abradab, współtwórca grupy Kaliber 44, wraca z nowym, długo wyczekiwanym albumem. Płytę promuje piosenka "Powietrze", do której powstał teledysk.

"Od kilku lat praktycznie nie słucham trueschoolu. Słucham rzeczy nowych i to właśnie takie grały mi w głowie, gdy robiłem beaty, nowoczesne, ale nieoczywiste. W "048" znajdą się utwory pod względem muzycznym wręcz imprezowe, ale także bardzo mroczne; jest i boom bap, i trapowe smaczki, dużo beatu i melodii – jednocześnie spójnie i zróżnicowanie. Tekstowo abradabowo, eksperymentalnie, światopoglądowo – społecznie, a nawet politycznie. Powaga miesza się z szyderapem. "048" współtworzyli ze mną Mateusz Pawluś i Jaroz Pakuszyński, grający ze mną od lat solo, jak i z Kalibrem 44. Gościnnie usłyszeć można Jokę. Płytę dodatkowo dopieścił i zmiksował Michał Eprom Baj" – mówi Abradab.

Lista utworów:

 1. Pio
 2. Powietrze
 3. Tańcz
 4. Czesze Cię
 5. Horyzonty
 6. Ciapa
 7. Odpalam
 8. Złe oko
 9. Wir
 10. Blask
 11. Luz
 12. Yee Boy + Joka

(mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: Trójka AbradAb Monika Borzym