26.07 - 01.08. 2010

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2010 08:29
Przed południem www.wawa2010.pl - Historia Warszawy od współczesności do przedwojnia, po południu Hot Chip - One Life Stand
''

Przed południem:
www.wawa2010.pl - Historia Warszawy od współczesności do przedwojnia

Czesław Śpiewa, Jorgos Skolias, Tymon Tymański, Olaf Deriglasoff, Titus z Acid Drinkers... na jednej płycie! Zestaw duetów Karoliny Cichej i wokalistów reprezentujących różne pokolenia, stylistyki i wrażliwość, to co ich łączy to wyjątkowe - rozpoznawalne i charakterystyczne - głosy.

Nowe brzmieniowo i interpretacyjnie wykonania znanych piosenek o Warszawie m.in. "Warsaw" Joy Division w wykonaniu Tymona Tymańskiego, "Marsz Mokotowa" i Tomasz Budzyński, "Bal na Gnojnej" śpiewany przez Czesława Mozila, "Małgośka" przez Olafa Deriglasoffa.

Piosenki na nowo zaaranżowała Karolina Cicha - charyzmatyczna piosenkarka, kompozytorka, która w ubiegłym roku pokazała się szerokiej publiczności, biorąc udział w projekcie "Gajcy".

Utwory:
1. Karolina Cicha & Tomasz Budzyński - Warszawa i Ja         
2. Karolina Cicha & Bunio - Człowiek z liściem         
3. Karolina Cicha & Slavik - Warszawa         
4. Karolina Cicha & Tymon Tymański - Warsaw         
5. Karolina Cicha & Jurij Andruchowycz - David B. saw war         
6. Karolina Cicha & Mamadou - Warszawa jest smutna bez Ciebie         
7. Karolina Cicha & Olaf Deriglasoff - Małgośka         
8. Karolina Cicha & Bunio - Niedziela na Głównym         
9. Karolina Cicha & SZAZA - Sen o Warszawie         
10. Karolina Cicha & Budyń - Warszawski dzień         
11. Karolina Cicha & Rastamaniek - Warszawa da się lubić         
12. Karolina Cicha & Tomasz Budzyński - Marsz Mokotowa         
13. Karolina Cicha & Titus - Czerwona zaraza         
14. Karolina Cicha & Jacek Hałas - Siekiera motyka         
15. Karolina Cicha & Jorgos Skolias - Warszawo ma         
16. Karolina Cicha & Czesław Mozil - Bal na Gnojnej


''

Po południu:
Hot Chip - One Life Stand
Czwarty studyjny album formacji, bardziej spójny i poruszający niż misterne "Made In The Dark" z 2007 i bardziej ambitny niż nominowane do nagród Mercury i Grammy "The Warning" z 2005.
Gdy mowa o składzie takim, jak Joe Goddard, Alexis Taylor, Felix Martin, Al Doyle i Owen Clarke, nie jest zaskoczeniem, że zespół pożycza, tworzy i inspiruje się szeroką gamą gatunków.

Na "One Life Stand" słychać szereg różnorodnych inspiracji - od początków brytyjskiej sceny funkowej, przez soul, współczesne R&B, northern soul, gospel, muzykę elektroniczną z czasów jej rozkwitu, detroit house, southern soul, dokonania Arthura Russela, Prince'a czy Theo Parisha. Te wszystkie nawiązania zostały swobodnie połączone z charakterystyczną dla zespołu estetyką popową, nieszablonowymi rytmami, dziką elektroniką i upajającymi eksperymentami muzycznymi. W dodatku w sposób, który sprawia, że efektu nie można pomylić z żadną inną grupą.

Piosenki na "One Life Stand" zostały w większości skomponowane na fortepianie, Wurlitzerze i syntezatorze Prophet, a demówkę zarejestrowano w studiach domowych Alexisa i Joego. Następnie materiał zabrano do Lanark Studio należącego do Ala i Feliksa (i przez nich prowadzonego), gdzie utwory zostały do końca wyprodukowane i opracowane wraz z pozostałymi członkami zespołu. Ponadto, w nagraniu płyty wzięli udział legendarni pionierzy swoich gatunków - Charles Hayward (This Heat) i Fimber Bravo (Steel n' Skin), a także młodsi muzycy, w tym Leo Taylor (The Invisible) oraz aranżerzy instrumentów smyczkowych i eksperymentalni kompozytorzy Emma Smith i Vince Sipprell (Geese), którzy nadali nagraniu kolejny wymiar wyjątkowości. To kolekcja dopracowanych, ciepłych i poruszających, podnoszących na duchu i ujmująco szczerych piosenek. Cały album od początku do końca opowiada o miłości: euforycznej, nostalgicznej, braterskiej, czy nawet realistycznej. To w zasadzie seria hitów parkietu - od przebojowego "Hand Me Down Your Love" przez afirmujące życie, pełne absurdalnego, czarnego humoru "I Feel Better" i czule refleksyjny realizm "Slush" aż po romantycznie melancholijne "Alley Cats". Ten materiał potwierdza, że Hot Chip jest jednym z najważniejszych i najbardziej twórczych zespołów naszej epoki.

Utwory:
1. Thieves in the Night        
2. Hand Me Down Your Love        
3. I Feel Better        
4. One Life Stand        
5. Brothers        
6. Slush        
7. Alley Cats        
8. We Have Love        
9. Keep Quiet        
10. Take It In

 

Czytaj także

Hot Chip - One Life Stand

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2010 00:00
Hot Chip - One Life Stand
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikrokosmos

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2009 02:00
Czy jesteście państwo gotowi na garść wakacyjnych nowości? Jeśli tak, zapraszam...
rozwiń zwiń