Bob Dylan "Rough and Rowdy Ways"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 04:00
Premierowy album z nową muzyką Boba Dylana od 8 lat ukazał się 19 czerwca 2020 roku. Płyta jest dostępna w 2 różnych wersjach: 2 dyski CD lub 2 winyle. 
Bob Dylan Rough And Rowdy Ways
Bob Dylan "Rough And Rowdy Ways" Foto: mat. promocyjne

"Tego typu piosenki są niespotykane. Czy to od Boba czy od kogokolwiek innego" – powiedział się CEO Sony Music Rob Stringer.

"Sukces pierwszego i jedynego kawałka Boba Dylana numer 1 na liście Billboard nie leży w jego kulturowej analizie. Zamiast tego artysta wykorzystuje swoje bezprecedensowe powiązania z trendami muzycznymi i kulturowymi, które de facto sam ustanowił" – mówił o utworze "Murder Most Foul" Omar Zalmonowitz.

"Bob dawno nic dla nas nie napisał i nawet długość tego utworu jak również nazwisko Kennediego, nie są w stanie sprawić, żeby to doświadczenie było porównywalne do czegokolwiek z przeszłości" – dodał włoski pisarz Michele Ulisse Lipparini.

O "I contain Multitudes" Will Hodgkinson napisał dla londyńskiego "The Times": "Dylan dobrze pamięta w czym jest lepszy od każdego – w pisaniu głębokich i uczuciowych piosenek."

Bob Dylan - False Prophet (Official Lyric Video)/Bob Dylan

"Rough And Rowdy Ways" to pierwszy album Boba Dylana od czasu kiedy artysta dostał Literacką Nagrodę Nobla w 2016 roku za swoje teksty jako jedyny twórca piosenek. Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała Dylanowi to wyróżnienie za stworzenie nowych pojęć poetyckich utrzymując przy tym amerykańską tradycję. Przez ostatnie 23 lata artysta wypuścił 7 studyjnych albumów, w tym kompozycję, która zdobyła zarówno Oscara jak i Złoty Glob: "Things Have Changed" z filmu "Cudowni Chłopacy". Napisał też światowy bestseller "Kroniki , Tom Pierwszy", który spędził 19 tygodni na liście bestsellerów New York Timesa. Bob Dylan sprzedał ponad 125 milionów albumów na całym świecie. "Rough And Rowdy Ways" to 39 album Boba Dylana.


Tracklista:

1. I Contain Multitudes
2. False Prophet
3. My Own Version of You
4. I've Made Up My Mind to Give Myself to You
5. Black Rider
6. Goodbye Jimmy Reed
7. Mother of Muses 
8. "Crossing the Rubicon
9. Key West (Philosopher Pirate)
10. Murder Most Foul

mat. prasowe


Zobacz więcej na temat: Trójka płyta płyta zd3 popo