Artur Rojek "Kundel"

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 04:00
Prawie sześć lat po premierze solowego debiutu, Artur Rojek powrócił z albumem zatytułowanym "Kundel".
Artur Rojek
Artur RojekFoto: Szymon Rogiński

"Dlaczego kundel? Kundel to dla mnie ktoś pozornie mało ciekawy, z ukrytym skarbem wewnątrz. Często wydaje się, jakby prowadził szare i mało interesujące życie. Specjalnie nie błyszczy i ma widoczne wady, ale wcale się tego nie wstydzi. Woli to, niż być dla siebie obcym. Kundel budzi tęsknotę za prostym życiem, docenianiem tego, co się ma, i akceptację siebie takim, jakim się jest – bezwstydnie i odważnie" – mówi Artur Rojek.

Współtwórca i lider Myslovitz, a także założyciel i lider grupy Lenny Valentino. Współpracował dotychczas z Katarzyną Nosowską, Smolikiem, czy zespołem PRO8L3M. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny OFF Festivalu.

Artur Rojek postawił na współpracę z tymi sami twórcami, co przy albumie "Składam się z ciągłych powtórzeń", ale w zupełnie nowej odsłonie. Za brzmienie odpowiada producent i kompozytor Bartosz Dziedzic (nagrodzony m.in. w 2019 roku Fryderykiem za album Dawida Podsiadło), natomiast w warstwie lirycznej Rojka ponownie wsparł Radek Łukasiewicz (ex-Pustki, Bisz/Radex).

Lista utworów:

  1. Intro
  2. Bez końca
  3. Fur meine liebe Gertrude
  4. Sportowe życie
  5. A miało być jak we śnie
  6. Układ
  7. Chwilę błyśniesz potem zaśniesz
  8. Kundel
  9. W nikogo nie wierzę tak jak w Ciebie
  10. Outro

(mat. promocyjne/mk)