The Heavy Clouds "Mind Pollution"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 04:00
W tym tygodniu gramy dla Państwa utwory z debiutanckiego albumu warszawskiego tria. 
The Heavy Clouds
The Heavy Clouds Foto: mat. promocyjne

Zaczęło się od jednego telefonu. Piotrek Podgórski zadzwonił do "Ziemby" i zadał najprostsze pytanie, leżące u podwalin powstania wielu zespołów: "Chciałbyś coś pograć?". Piotrek miał gitarzystę Bartosza Kanaka, Wojtek chęć. Zakończenie lub nieokreślone przerwy w działalności macierzystych projektów i kapel stworzyły sprzyjające warunki do stworzenia czegoś nowego. Decyzja zapadła po pierwszej próbie.

The Heavy Clouds powstało z chęci grania po prostu "prościej". W materiale, który jest efektem niezobowiązujących jamów na próbach, słychać zarówno echa buntowniczego Seattle, stonera rodem z kalifornijskich pustyń jak i punkowej energii, które Bartek uzupełnia klasycznym rockowym i bluesowym brzmieniem.

Pierwszym wydawnictwem miała być czteroutworowa epka zarejestrowana z Marcinem Klimczakiem (The Black Tapes, The Feral Trees) w jego Moustche Ministry.

W wyniku nadmiaru pomysłów powstały kolejne cztery utwory oraz koncept zrobienia z tego płyty. W międzyczasie zespół zaliczył debiut wydawniczy na składance wspierającej demokratyczny klub sportowy AKS Zły. 

Całość materiału została nagrana "na setkę". Za miksy odpowiada Wojtek Olszak z Woobie Doobie Studio, a mastering jest dziełem Grzegorza Piwkowskiego.

Lista utworów:

  1. Sun Goes Down
  2. Our Best Time
  3. Fire Inside
  4. Faithless
  5. My Path
  6. No Turning Back
  7. As One
  8. On The Outside
Zobacz więcej na temat: Trójka płyta