Płyty tygodnia: 3- 9 września 2012

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 04:00
Przed południem: Mark Knopfler "Privateering"; po południu: Alanis Morissette "Havoc And Bright Lights".
Alanis Morissette
Alanis MorissetteFoto: fot. facebook.com/alanismorissette

Przed południem: Mark Knopfler "Privateering"

Mark Knopfler powraca z nowym wydawnictwem! Będzie to pierwszy dwupłytowy album w dyskografii byłego lidera Dire Straits.

Płyta zawiera 20 zupełnie premierowych utworów nagranych w British Grove Studios w Londynie. Nowy materiał to mieszanka rozmaitych stylów i gatunków muzycznych i zainspirowany został konkretnymi miejscami po obu stronach Atlantyku, które Mark odwiedził. Za produkcję płyty 
odpowiedzialny jest sam Mark Knopfler, natomiast współproducentami są Guy Fletcher i Chuck Ainlay.

Na PRIVATEERING Knopflerowi towarzyszą światowej klasy muzycy: Kim Wilson, Tim O'Brien, wokalistka The Wailin' Jennys - Ruth Moody, Paul Franklin, Phil Cunningham, Richard Bennett, Jim Cox, Guy Fletcher, John McCusker, Mike McGoldrick, Glenn Worf oraz Ian Thomas.

Płyta ukaże się w klilku formatach: 2CD, 2LP, 3CD deluxe – z dodatkowym krążkiem z nagraniami na żywo, w limitowanej edycji super deluxe, zawierającej: 3CD, 2LP + DVD oraz specjalną "kartę kredytową" z kodem umożliwiającym bezpłatne pobranie całego koncertu Marka Knopflera.

/

Lista utworów:

CD 1:

1. Redbud Tree 2. Haul Away 3. Don't Forget Your Hat 4. Privateering 5. Miss You Blues 6. Corned Beef City 7. Go, Love 8. Hot or What 9. Yon Two Crows 10. Seattle 

CD 2:

1. Kingdom Of Gold 2. Got To Have Something 3. Radio City Serenade 4. I Used To Could 5. Gator Blood 6. Bluebird 7. Dream Of The Drowned Submariner 8. Blood And Water 9. Today Is Okay 10. After The Beanstalk

Po południu: Alanis Morissette "Havoc And Bright Lights"

Jedna z najsłynniejszych i najbardziej charakterystycznych wokalistek po-rockowych - Alanis Morissette po 4 latach ciszy wraca w barwach nowej wytwórni Sony Music, z nowymi pomysłami i płytą, na którą jej fani czekali od wielu lat.

/

Już od pierwszego singla "Guardian" słychać, że to powrót Alanis do wielkiej formy znanej z płyty "Jagged Little Pill", która sprzedała się w rekordowej ilości ponad 30 milionów sztuk. Pozostałe piosenki na "Havoc And Bright Lights" niczym mu jej nie ustępują - i jest to zasługa zarówno genialnych tekstów Alanis, jak i melodyjnych, wpadających w ucho kompozycji, których współautorem i producentem jest Guy Sigsworth, znany producent Björk, Madonny, Seala i Imogen Heap.  

- Ten album, jak zawsze w moim przypadku jest wypadkową tego, czym akurat jestem obecnie w życiu zafascynowana, na punkcie czego mam obsesję, na czym mi najbardziej zależy i co spędza mi sen z powiek o 4 nad ranem -charakteryzuje treść płyty Alanis. - Te piosenki to mój emocjonalny, społeczny i filozoficzny komentarz do sytuacji wokół mnie i na świecie. Nie mogę się już doczekać, by podzielić się tym albumem z moimi fanami - mówi artystka.

Na podstawowej wersji wydawnictwa znalazło się aż 14 utworów, w tym wspomniany "Guardian", elektroniczny "Woman Down" czy spokojny "'Til You". Album ukazał się również w wersji dwupłytowej Deluxe, gdzie na dodatkowym krążku CD znajdzie się zarejestrowany 10 lipca 2012 roku koncert w berlińskiej Cytadeli. Na miłośników płyt winylowych czeka także podwójny winyl z dołączoną płytą CD w wersji podstawowej.

Lista utworów: 1. Guardian 2. Woman Down 3. 'Til You 4. Celebrity 5. Empathy 6. Lens 7. Spiral 8. Numb 9. Havoc 10. Win and Win 11. Receive 12. Edge Of Evolution 13. Will You Be My Girlfriend? 14. Magical Child